Orijen Mama Fazla Tüketim

Merhabalar

2 yaşında kısır erkek scotish fold kedim naturea somon lu tedarik edemediğim için ilk defa mama değişimi yapıp orijen six fishe geçtik ancak naturea bi kaseyi birgünden fazla sürede yerken orijeni paketi koysam yiyecek ölçerek koymayı denedim 120 gr mı 2 saat içinde bitirdi normalde 2güne anca yerdi 4700kg nasış bir çözüm bulabilirim

9 CEVAP

Lils

Tadı güzel olduğu için yeme ihtiyacı hissediyordur. 15 gram×5 öğün şeklinde verebilirsiniz. Mama paketinin arkasında kilosuna göre ne kadar yemesi gerektiği yazar

Anonymus683514

Orijen six fish ben de kullandım aksine daha uzun sürede yedi. Bence de sizinki tadını çok sevmiş. Porsiyon olarak koyun

NorthNight

Six fish e deliren iştahla yiyen çok örnek duydum. Az az 2-3 saatte bir verin.

Warriorsans

Tadını çok sevdiyse fazla yiyordur kilosuna göre arkada ne kadar yemesi gerektiği yazar. Biz 2 öğün besleme yapıyoruz ama siz normalde öğünlü besleme yapmadığınız için 3 4 öğüne bölerek verebilirsiniz. Günde 50 gr yemesi gerekiyorsa sabah öğlen akşam gece olmak üzere 4 öğün 15 er gr verebilirsiniz

stellabennett

merhaba sorunuzla alakası yok ama benim de kedim Scottish Fold bu kedilerde fazla proteinin çok uyku yaptığı söyleniyor bu yüzden önerilmiyor Orijen’de de protein oranı yüksek diye biliyorum sizde herhangi bir problem çıktı mı acaba

Palyaco

Yüksek protein iyi gelmez scotish fold a

Teşekkürler hepinize

stellabennett

@Palyaco hangi marka mamaları kullanmam daha uygun olur?

@stellabennett olumlu olumsuz çok yorum var araştırıp kendiniz karar vermeniz lazım fazla protein zararlı dır illa ama protein kaynağı önemli toz protein kullanıp yüzde 30 proteinle doğal protein olup 40 olan daha iyidir yorumlar daki çoğu yorum da tavsiye edilenleri inceleyin illa içinde saçma şeyler vardır ben hepsine baktım çok araştırdım yabancı siteler dahil kedim 1 ayda okadar değiştiki daha öncede hiç alt seviye mama vermedim ama şuan çok memnunum tek sıkıntım fazla yemesiydi onuda yorumlarda cevap yazan arkadaaşın dediği gibi porsiyon olarak böldüm çözüldü artık çok koysam bile kendi ayarlıyor ilk başkardaki gibi hepsini yemiyor