Sokakta Gözünden Yaralı Kedi

cevher_gms

Dün evimden uzakta gözünden yaralı bir kedi gördüm sanırım tedavi olmazsa kör olacak yakalamaya çalıştım ancak yapamadım kaçtı bugün yanimda taşıma çantasıyla tekrar gittim ama yoktu ne yapmam gerekiyor bilemedim yarın tekrar gideceğim kaç gün böyle gitmem lazım ya bulamazsam hiç kötü hissediyorum siz ne yapardınız yerimde olsanız

3 CEVAP

Warriorsans

Olabildiğince sıkça gidin oraya arayın kediyi umarım yakalayabilirsiniz ve kurtulur yavrucak 🥺🙏

Anonymus985465

Gördüğünüz yere yaş mama/kuru mama koyun. Kediyi gördüğünüz yerdeki insanlarla konuşun, onlarda aynı yere yiyecek koysunlar. Taşıma çantasını orda yaşayan ve güven veren insanlardan birine bırakın. Kedi mamayı yerken üstüne ağır bir battaniye atılarak yakalanabilir.
Ben bu şekilde birkaç kedi yakalayabildim. Özellikle balıklı mamanın kokusu keskin olduğundan tercih edebilirsiniz.
Kolaylıklar diliyorum.
İyiki varsınız

Anonymus985465

Belediyenin hayvan bakım evinde ve hayvanları koruma derneklerinde kapan ve yakalama ağları oluyor. Ödünç veriyorlar. Destek isteyebilirsiniz