Sokak Kedisi İc Parazit Hapi

Elfs361

Merhaba sokakta besledigim bir kedi var..ishal oldu 3 gundur reflor veriyorum bir duzelme olmadi...bir saseyi sabah aksam yas mamaya karistiriyorum..bugun ic parazit hapi aldim ilk once gimcat yas mamaya ezerek karistirdim yemedi...onu atip yeniden mamanin icine kirip gizledim onu da yemedi ...ele gelen bir kedi degil yakalayabilsem vete goturup asisini yaptircam...hapi baska turlu nasil verebilirim ???bu arada civik kakadan bugun tuy yumagi cikti saniyorum tahristen dolayi da az miktarda kan vardi...

5 CEVAP

NorthNight

Tuvalet ihtiyacını sizin koyduğunuz kuma yapıyorsa kuma girdiği bi anda ensesinden biri tutarsa hızlı bir şekilde ağzına hapı bırakabilirsiniz belki. Etrafına bolca malt sürüp deneyebilirsiniz ben bazı hapları öyle yuttuyorum, malt biraz yapışkan olduğu için yalarken hapıda yutuyor.

Elfs361

Deneyebilirim bunu da ...hapin kokusu baskın sanirim kokladigi an geri donuyor..ama hapsiz yiyor tabi...o kadar seri ki kuma gittiginde yaklastigimiz an cikiyor...ne yapacagimi sasirdim😔kapanla daha once kisirlastirmak icin yakaladim simdi ona da girmiyor..ama kakasi kotu ve zayifliyor...cok caresiz kaldim😔

aslihan_e

Peki karma aşısını yaptırmış mıydınız? Sorun viral hastalık olabilir. Tavuk ciğerini kediler çok sevdiği için lup lup yutarken hapı da yutuyorlar genelde. En sevdikleri ne varsa onunla yutturuyorum ben eğer hırçınlarsa.

Elfs361

Hayir karma asisi yapilmadi ne yazik ki...sevdigi seylerle hep denedim fakat bir sekilde kokusunu aliyor hapin

Elfs361

Veteriner viral bir hastalik olsa birkac belirtinin daha olacagini soylemisti...mama yiyor kosup oynuyor...simdi royal canin sensible siparisi verdim..bu mama ishale iyi geliyormus...zaten evdekilerin gibi royal canin kisir mamasi yiyor...umarim mama ve reflor iyi gelir