Kedim Kazbı Lütfen Okur Musunuz

Helinnakk

Arkadaşlar kedime yavruluğundan 1.5 yaşına kadar Nd tahıslız tavuklu yavru maması kullanıyordum sonrasında severek yememeye başladığı için proplan tavuklu yavruya geçtik sonrasında kedimde kabızlık problemleri başladı ve sindirim hassasiyeti olan proplan kuzulu yetişkin mamasını geçtik ama hala devam etmekte acaba kedime proplan mama mı kabızlık yapıyor nd de böyle bişi yaşamadık ama proplanın hangi türünü denediysek bi kabızlık yaşıyoruz kedim şuan kısır acaba kısır nd ye geçiş mi yapmalıyım ne yapsam iyi gelir veterinerimiz duphalac şurup verdi kullandık 1 ay sonra tekrar başladı bi türlü çözüm bulamadık yardımcı olur musunzu

3 CEVAP

Benim de bir kedim tahıllı mamalarda kabızlık yaşıyor bu aralar daha iyi ama nd kullandığımız dönemdeki gibi değil kakası yine de. Glüten olmayan bir mamaya geçiş yapabilirsiniz. Bol su içmesini sağlayabilirsiniz. Kefir verebilirsiniz bir çorba kaşığı her gün.

Helinnakk

Değil mi taıllı mama kedilerin bazılarında sindirim sorunu yapıyormuş diyolar bende öyle okudum ama emin olamadım yinede sormak istedim tahılsız grup mamalar daha iyi sindirim sağlıyor galiba

Warriorsans

Tahıllı mamalarda kabızlık durumu olabiliyor eskiden nd tahılsız kullanıyormuşsunuz ve normalmiş bence daha az tahıllı hatta tahılsız bir mamaya geçebilirsiniz. Birde tüy yumağı birikimi varsa o da kabızlık yapar malt miktarını artırabilirsiniz. Yoğurt da eğer yerse kedinize verin ev yapımı olursa daha iyi olur. Zeytinyağı falan da içirebilirsiniz