Kedide Karın Şişliği

Herkese merhaba bahçede bakmış olduğum bu kedinin karnı gittikçe şişiyor. Kötü düşünmek istemiyorum ama hic hayra alamet değil. Fipten korkuyorum. Belediye vet. Götürmek istiyorum sizce ilgilenip muayene ederler mi ? Yüzünden belli rahatsız olduğu :(.....

8 CEVAP

byzkpln

Çok geçmiş olsun 🙏🏻 Dua edelim ki fib olmasın. İç parazitte karında şişlik ve gerginlik yapar. İç parazitte olabilir veya dişi ise bu çocuk gebe olabilir. Yinede görünmesinde fayda var. Belediye kliniklerine götürecekseniz oraya bırakmayın lütfen. Tedaviden sonra barınağa götürülüyor çoğu zaman. Gün içinde muane ettirip tekrar eve götürmenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun

byzkpln

Çok üzüldüm 😔 Evet bu sebeple kesinlikle yalnız bırakmayın. Bahçede bakıyorsanız yüksek ihtimalle iç parazit olabilir. Evde bakılmıyor dışkı kontrolü yapılamıyor neticede. Dış paraziti varmı hiç gördünüz mü tüy arasında pire kabuklanma kaşınma bölgesel tüy seyrekliği. Dış paraziti varsa muhakkak iç parazitide vardır. Bunlar iç parazit belirtileri
Anoreksiya,
İştah artışı,
Anüs ve çevresini yoğun şekilde temizleme davranışı,
Normal beslenmeye rağmen kilo kaybı,
Dışkıda kan,
Karın ağrısı,
İshal,
Kusma,
Öksürük,
Hırıltılı nefes alma,
Nefes alırken zorlanma,
Yavaş kalp atışı
Tüylerde matlaşma,
Karında şişkinlik,
Halsizlik gibi durumlar şeklinde ifade edilebilir

byzkpln

Son olarak gözlerinde sulanma, nezle, renk değişimi bulanık görmeye bağlı olarak dengede duramama yalpalama, omirilikte zayıflama ve belirginlik gibi belirtiler varmı

Anonymus985465

Bağırsak tıkanıklığı olabilir. Sokaktaki bir kedinin bağırsağını çalıya dolanmış tüy yumağı tıkamış. Aynı bu şekildeydi.Ameliyatla kurtarıldı. Bir gün geç götürseymişim ölecekmiş

Anonymus985465

Çünkü midesinde biriken yiyecekler ciğerlere vaskı yapmış ve nefes alıp vermesini engellemeye başlamış.
Çok acil bir röntgen çekilmeli

Warriorsans

Bağırsaklarında bir şeyler birikmiş olabilir tüy yabancı cisim vs veterinerde röntgen bakılsa iyi olur

Eksik belirtmisim kusura bakmayin kedi erkek. Daha önce belediyeye biraktigim canlıyı ölüme terk ettiler asla güvenip bırakamam zaten :/

Bunlar arasinda tek gozlemledigim halsizlik eskiden cok istahliydi hareketliydi yiyemiyor simdi diskinisini yaparken goremedim henuz nasil oldugunu bilmiyorum