Kedim Grip Olmuş Hava Verilirse Daha İyi Olur Mu ?

BiciriginAnnesi

Kızım grip olmuş nefes alıp verirken ağzı yarım açık kalıyor burnunu ılık su bezle siliyorum ne kadar faydası olur bilmiyorum ama hıkır hıkır ağzından sesler çıkıyor

Vete götürüp nefesinin açılması için hava mı yapsalar

Bizde astım hastaları için hava makinesi var küçük birsey ventolin konuluyor maskeyi takıp havayı soluyorsun yan etkisi olur mu onu mu kullansam

5 CEVAP

Warriorsans

Kedim şansta nefes almada güçlük hapşırma ve çok fena öksürük vardı aşırı hırıltılı nefes alıyordu. Biz şansta o ilacı veriyorduk hava makinasıyla birde başka ilaç veriyorduk ama bir işe yaradı mı bence hayır. Veterinderde yapılan antibiyotik de işe yaramamıştı kortizon da kullandı o da işe yaramadı. Bu tedaviler 2 ayrı kez yapıldı maddi olarak da çok zorlandık psikolojik olarak da. En son son çare diyerek eczaneden azitro antibiyotik almıştık 7 gün günde 2 kez verdim 7 günün sonunda iyileşmişti.

Warriorsans

Şurup vete sormadan kullanmayın asla ne olur ne olmaz en iyisini bilirler. Bizim veteriner hekimimiz eczaneden yazacağımız ilaç pek işe yaramaz burada tedavi edelim demişti güvenip onlara 10 gün tedavi için götürdüm evde bir sürü takviye kullandı hayvan mahvolmuştu hiçbir işe yaramamıştı. En son bir de azitroyu deneyelim belki etkili olur dedim yazdılar ve kullandım 7 günün sonunda iyileşmişti şans. Artık ne zaman grip kedi görsem bu ilacı kullanacağım

BiciriginAnnesi

Warrionorsans

Yazmış olduğunuz antibiyotik hap mi yoksa şurup mu şimdi benim kız öncesin de antibiyotik vitamin takviyeleri birşeyler daha kullanmış zaten bugün geldiğinde olabildiğince ilaç kokuyordu acaba bir yan etkisi olur mu vete sorup mu kullanmalıyım

BiciriginAnnesi

Hava makinesini sordum bende pek işe yaramaz dediler öyle söyledikleri içinde kullanmadım şimdi yan etkisi olur Allah korusun birşey olur kafama göre iş yapmamayim

BiciriginAnnesi

Çok teşekkür ediyorum yarın veterineri arayıp sorayım kullanmamız da sakınca var mı yok mu diye sonuçta 20 gündür tedavisi ile ilgilenen o kan sonuçlarını herşeyini biliyor bakalım ne diyecek teşekkür ediyorum tekrardan
Size de geçmiş olsun Allah bir daha tekrarını yaşatmasın