Kedi Diş Bakimi

Hayvanasigi0

Merhaba kedim için diş macunu bakıyorum.Ancak karar veremedim acaba sizin kullandığınız ve memnun kaldığınız kedilerinizin sevdiği bir diş macunu var mı? Ve nasıl alıştıracğımı bilmiyorum 1 yaşında gingivit baslangici var maalesef lütfen önerilerinizi yazın Gingivit yasayan var mi ne yapmalıyım

3 CEVAP

Gimlihanim

İnstagramda @humuslublog sayfasına bakarsanız orada epey ürün önerilmişti. Gingivit yaşamıştı sanırım bir kedisi.

beyzathemoc1

Trixie dental jel+ makyaj pamuğu çok rahat ve diğer seçeneklere göre fiyatı daha uygun jeli pamuğa sıkıp siliyorum tertemiz oluyor

Warriorsans

Bioline diş macunu kullanıyoruz şu an ama pek memnun değilim bitince tekrar almam başka markalara bakarım. Bizde de gingivit sorunu var iki kedimde de en önemlisi gingivitin nedenini bulmak bence. Bizim kedilerde virüs kaynaklı olduğu için ömürlerinin sonuna kadar geçmeyebilir. Ben bir süre ağız bakımlarına aşırı dikkat ettim her gün dişlerini fırçaladım, dr animal sprey sıktım, dr natures sprey sıktım, sularına da biopetactive solüsyonundan döktüm kısa bir süre iyi olur gibi oldu ama sonra tekrarladı ve geçmedi. Kediler de artık dişlerini fırçalayacsğım diye stres olmaya başladılar. Bende artık saldım bu işlemleri daha nadir yapmaya başladım. Şu an gingivit durumu baya azaldı neden bilmiyorum ama bağışıklıkları güçlendiği için de olabilir. Ağız kokuları vardı yoğun baya azaldı. Açıkçası çok ürün denedim ama şimdiye kadar kesin işe yarıyor gingivitte diyeceğim olmadı.