Yaralı Köpek

zezus

Merhaba,okulumuzda küçük bir köpek tam sürgü kapının orda yatarken biri görmemiş ve kapı köpeğin patisini yaralamış.Topallayarak yürüyor ve çok derin sayılmayacak bir yarası var.Okul köyde olduğu için veterinere götürme şansımız maalesef yok. Nasıl bir tedavi uygulayabiliriz,batikon sürüp sarmak işe yarar mı? Sonrasında kullanmam gereken bir krem var mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 CEVAP

Anonymus985465

Görünen yara görünmeyen çatlak, kırık olabilir.
Batikon mikrop kapmasını önler.
Öğretmeninizle görüşün. O Canın röntgeni çekilmeli. Çatlak, kırık, sinir sıkışması yoksa yara derin değilse Baytarların büyükbaş hayvanda kullandığı antibiyotikli spray günde iki kere iyileştirir.
Belediye'nin hayvan bakım evi/barınağından da yardım isteyebilirsiniz.