Kedi Taraklarını Nasıl Temizliyorsunuz

caitlyn

tuşu olmayan taraklardan tüyleri nasıl çıkarıyosunuz, temizliyosunuz?
fırçalardan kürdanla falan çıkarmaya çalışıyorum ama çok zaman alıyor, eldivende de kalıyor daha kolay yolu var mı :(

15 CEVAP

teddybal

Tarağınız fırça tarzı bir şey ise dişlerine uygun bir tarakla temizleyebilirsiniz şunlar böyle rahat temizleniyor;
https://ty.gl/kveph7e0nb
İnce dişli baba tarakları oluyor (😅) onlardan alıp kullanabilirsiniz bunun gibi.

gulsump

Üzüldüm başka bir yol bilmiyorum maalesef 🐾

Warriorsans

Ben elime geleni temizliyorum kalan kalıyor yapıcak bir şey yok sanırım zaten tekrar tekrar tarıyoruz üstünde tüy kalmasını dert etmiyorum

Aldıktan sonra rula ile geçebilirsiniz üstünden tüyler topladir yada eldiven ise tüyleri aldıktan sonra eldivende kaldıysa suyun altında tutun ve yıkayın ☺️

gulsump

Benimki tarağı çiğniyor tüy tutmasın diye etrafta bırakmıyorum.

caitlyn

teddybal
o attığınız gibi de var fırça olanlardan da var
attığınız gibi olanlar kolay çıkıyor da, fırça olan taraktan zor çıkarıyorum elimle falan çıkmıyor. dediğiniz mantıklı 💙 geçen fırça olanı oturup uğraşarak temizledim, kedi tüyünden başkalaşmış artık, tanıyamadım tarağı 😌

NorthNight

Saç ayırmak için olan taraklarla (dedelerin ceplerinde taşıdığı taraklar oluyor ya onun gibi ince olanlar) kedimizi taradığım fırçanın kıllarını tarıyorum, tarağı tarakla temizliyorum yani 😅 5-10 saniyede tertemiz oluyor.

Pollythelilly

Süpürgeyle çekemiyorum ben de.Elidveni parmağımla sürtünce tüyleri topluyorum kalan olursa yıkayınca çıkıyor.İnce telli ucu top top olanı da kürdanla ya da elimle çıkartıyorum.
Eğer kaşınmayı seviyorsa şu duvara takılan kaşınma aparatlarını şiddetle tavsiye ederim.Benimkinin çok hoşuna gidiyor.Gelip gidip kafasını sırtını kaşıyor.

gulsump

Süpürge makinesiyle temizliyorum mükemmel bir şekilde temizliyor ve çok kısa sürede. En basit yolu bu bence. Birkaç tane tarak bir eldiven var hepsini tertemiz yapıyor.

caitlyn

normalde biz de süpürgeye çektiriyoduk ama şuan öğrenci evimizdeki süpürge iyi çekmiyor :')

caitlyn

kedim nerde tarak görse kendi kendini kaşımaya başlıyor da jcksksla tarakta kalan tüyleri etrafa saçıyo ya da kendi yutmasın istiyorum resmen tarak bağımlısı

caitlyn

gulsump
ben de kaldırmaya başladım, benim taraklarımı kaçırıyo görürse :')

caitlyn

pollythelilly
ay evet onlardan ben de bakıyodum bi ara da zaman geçince kalmış, almak istiyorum ama, siz nerden almıştınız?

caitlyn

pollythelilly
bi de onlar monte edilip çıkarılıyor
çünkü öğrenci eviimizde sorun olabilir ev sahibi için

caitlyn

nasıl monte ediliyor*