Kedim Bir Anda Hiç Böyle Yapmazken Heryerimi Isırmaya Başladı

Kedim aslında uslu, sakin ve söz dinleyen bir kedi. Fakat bu gece uyumak için yatağa girdiğimde yanıma geldi, sonra heryerimi ısırmaya başladı. Tamamen her yerimi. Pek acıtmadı ama hiç böyle yapmazdı, böyle de devam etmesini istemiyorum. Ne yapmam lazım durmuyor, neden böyle?

6 CEVAP

Siyamask

5 6 aylıksa diş kaşınmasından dolayı yapıyor olabilir. Geçici durumdur.

Selenay1

Oyun oynatın yorulsun benim kedim sıkıldığı için böyle alışkanlık edinmişti

Warriorsans

Şans da bir iki haftadır ısırmaya başladı nedenini çözemedim ama bazı sebeplerle oluyor arada böyle. Stres yapmış olabilir yavruluk dönemindeyse de normal.

Pollythelilly

Dişleri çıkıyor olabilir 6aylıktan küçükse.Diş değilse sıkılmış ya da ilgi istiyor da olabilir.Oynatıp ısırdığı zaman da ısırabileceği bir oyuncak verirseniz dikkatini sizden oyuncağa yöneltip sizi ısırma huyunu bırakır.

Kedim çok küçük değil 1,5 yaşında dişleri de çıktı, gece 3’e kadar böyle yapmaya devam edince oyun oynattım şimdi gayet iyi uyudu. Yardımlarınız için teşekkürler.

Palyaco

Kızgınlık dönemlerinde yapıyor 1 .5 yaşındaki kedilerde sık rastlanır