Kedinin Kulağının İç Kısmında Kene Var

Gkhan17

Kulağında küçük kene var. Bahçeden gelmiştir büyük ihtimal ne yapmam lazım. Yıllardır kene çıkmıyordu bahçeden. Tekrar çıkmaya başlamış. Belediyeyi arasam ilaçlama falan yaparlar mı? Kedinin kulağındakini ben mi çıkarıyım kendi mi bıraksın yoksa barınağı mı arayayım

7 CEVAP

beyzathemoc1

Barınağın ilgileneceğini sanmıyorum veterinere götürseniz daha iyi siz ellemeyin daha kötü olabilir dış parazit damlası varsa onu kullanın

Anonymus985465

Kene bir an evvel çıkarılmalı ve batikon sürülmeli.
Kene çıkarmak için küçük plastik cımbız veterinerden/eczaneden temin edin.Kene ezilmeden kafasından dışarı çıkarılmalı ve öldürülmeli.
Kedinize her ay kene/pire damlası uygularsanız bir daha olmaz.

Palyaco

Direk veterinere goturun siz çıkarmayın acil

aslihan_e

Veterinerin yapacağı da cımbızla çıkarmak. Ben sokak kedilerinden çıkarıyorum hep, hiçbir şey olmuyor. Abartmaya gerek yok. Belediyenin bahçenizi zehirleyeceğini hiç sanmam. O özel mülk sonuçta. Alın bir bahçe zehri ve pompası, sulandırılanlardan, her yere sıkın bolca ama kedi bahçe dışından kapıyor da olabilir. Köpeklerin yattığı yerlerde olur.

Gkhan17

Daha yeni yazıyorum ama soruyu yazdığım gün kene çıktı. Büyüklerim sirkeli yada tuzlu su sür dediler. Kenenin üstüne damlattım bi süre sonra kendiliğinden bıraktı. Kediye birşey olmadı

Deniz1741

Siz ellemeyin hemen veterinere götürün beklemeden.

aslihan_e

Uzmanlar kenenin üzerine bir şey dökmeyin diyorlar. Çünkü öyle olunca mikroplu kan kusuyormuş. Cımbızla zarar vermeden dikkatlice alın diyorlar. Sadece öldürmek için kanı etrafa yayılmasın diye o tarz öldürücü çamaşır suyu gibi bir şeyin içine atabilirsiniz deniyor.