Daha Küçücükler Bu Yaptığım Doğru Olur Mu?

TinaTina

Merhabalar, size bir konuda danışacağım.
Ben bahçeli bir evdeyim, burada evlerimizin yan yana olduğu bir komşumuz var. Onların bahçesinde yaklaşık 2-3 hafta önce bir kedi doğum yaptı. Kedi geçen günlerde komşunun balkonunda bir koltuğun altına taşımış yavrularını. Komşumuz bahçesinde ve balkonunda kedi istemiyor, kendi tavuk ve civcivlerini yer diye korkuyormuş. O evde kedileri götürüp bir yere bırakalım diye muhabbetler geçiyor. Bugün komşu kızı bana geldi söyledi kedileri götüreceklermiş ama o engel olmuş. Ben bugün gittim gördüm bebeleri 5 taneler gözleri açılmış yürüyebiliyorlar.
Şimdi sorumuza gelelim, şöyle ki ben o komşunun kedileri her an bir yere götürmelerinden korkuyorum. Onları sahiplendirsem mi diye düşünüyorum, küçük oldukları aklıma geliyor ama bir gün komşu kızının gelip kedileri götürdüler demesinden korkuyorum. Küçükler ama ilan versem şimdiden yavaş yavaş sahiplenebilecek kişiler çıkar diye düşünüyorum. Bilmiyorum dediğim gibi küçükler ama korkuyorum ben de, daha önce de çok kez hayvan götürdüler.. neyse.
Bugün ben de konuştum, onları sahiplendiricem ben siz götürmeyin zaten sahiplenilecekler diye ikna ettim biraz.
Uzun oldu kusura bakmayın, ilan verip sahiplendirmeye başlasam mı? Tabi çabucak sahip çıkar mı o da var ama.. Yoksa annelerinden şimdi ayırmak yanlış mı olur?
(Fotoğraflarını çekmeye çalıştım da bebeler çok hareketliler)

16 CEVAP

Anonymus985465

Yüreğinize sağlık.
Evinizdeki yavruya bir hemogram yaptırmanız iyi olur. Bağışıklığı düşükse veteriner deri altı bağışıklık güçlendirici enjekte eder.
O minik yavrular size emanet.
Sağlıkla ve sevgiyle kalın