Royal Canin Kisir Kedi Mamasi Alerji

Elfs361

Merhaba bahcede dogdugu gunden bu yana besledigim yavruyu kisirlastirdim...yavruyken royal canin kitten yedi...daha sonra reflex e gectik...kisirlasana kadar reflex yedi ve hic sorun olmadi...kisirlastiktan sonra daha iyi beslensin diye royal canin kisir mamasina gectim...ve sorunlar basladi...ilk once arka bacak ve popo yaninda tuyler dokuldu ve kizarip yara oldu...dermacumin kullandik ve proplan dermaya gectik..yaralar gecti...daha sonra yavas yavas royal canin e donduk ve ayni sorunlar yine basladi bu sefer ishal de eklendi..veteriner alerji oldugunu ve bagirsaginida etkiledigini soyledi...tam olarak anlamak icin royal canin sensibleye basladik..ona nasil tepki verecek bekliyoruz...royal canin kisir mamasinda boyle bir sorun yasayan oldu mu??

5 CEVAP

Palyaco

Royal içeriği kumes hayvanları ama hangi kumes hayvanı belirtmiyor alerjisi olabilir

NorthNight

5-6 ay kullandık hiç bir sorun yaşamadık. Hatta 2-3 ay kadar sensible ile karıştırdım. Ama tabi her kedi farklı, proplan da sorunlar geçtiyse ondan devam etmeniz daha iyi olur bence.

Quinttet

içerisinde kümes hayvanı proteini vs. olan mamalardan uzak durmanızı öneririm

Warriorsans

Bence hiç zorlamayın proplan zaten daha iyi bir mama ve iyi geldiyse devam edin derim. Benim kedimde ishalden dolayı royal canin sensible kullanmıştım 2,5 kg kadar kullandık diye hatırlıyorum ama deri tüy sağlığı mahvolmuştu kaşıntılar başlamıştı vs hiç iyi gelmedi

Elfs361

Evde iki kedim var onlarda royal canin kisir tuketiyor ama ne yazik ki diger cocuga dokundu...keyfi yerinde oynuyor mama yiyor ...sadece kaka cok civik ve derisi kizarik dokuntu oldu...royal canin kitten da sorun yasamamistik...cok secici bir kedi balikli mama yemiyor...kuzu etli yemiyor...simdi royal canin sensible kullanmamizin sebebi royal caninden oldugunu kesinlestirmek...ne yazik ki baska yolu yokmus...sadece kisir mamasindan da olmus olabilirmis...internette ozellikle rc kisir mamasindan sonra alerji olanlar cok olmus..onun disinda dermacumin basladik yine..umarim duzelir