Kedime Nekadar Mama Vermeliyim?

GrkmYnlmz

Merhabalar ilk defa bir kedi sahibi oldum kedim 10.02.2022 doğumlu British shorthair kullanıyor olduğum mama proplan a ait kitten kullanıyorum günlük nezaman bitiriyor ise yenisini ekliyorum bir ölçek kullanmıyorum ve günlük tüketimi çok fazla mı oldu bilmiyorum ileride kilo ve başka benzeri problem yaşamasını istemiyorum, bir arkadaş gram halinde ver dedi hasas tartı aldım grama göre almak için nasıl beslenme sağlamalıyım ona günlük nekadar ile beslenmeli yardımı olur musunuz

7 CEVAP

Lils

Yavruyken istediği kadar yesin 7-8 aydan sonra paketin arkasındaki gramaja göre verebilirsiniz 50-70 g arası değişiyor kilosuna göre.

Gizem8822

Yavru olduğu için serbest besleyebilirsiniz ben öyle yapıyorum. Kısırlaştırdıktan sonra hareketsizleşince ölçülü vermeyi düşünüyorum

Warriorsans

Şu an çok küçük olduğu için istediği zaman yemesi adına maması önünde olursa daha iyi olur. 6 aylığa kadar serbest besleyebilirsiniz sonrasında 1 yaşına kadar günde 3 öğün kilosuna göre mamanın arkasında yazan miktarda verebilirsiniz. 1 yaşından sonra 2 öğün en iyisi oluyor

Instant71

Arkadaşlarında dediği gibi 7. Aya kadar sürekli mama kabı dolu olabilir ancak bu süreçte de yine ilerde kilo, karaciğer vb problemler yaşamaması için yağ oranı düşük protein oranı yüksek olan mamaları tercih edin.

Hoddie

Öncelikle hayırlı olsun, umarım sağlıklı ve mutlu yaşarsınız :). Şuanlık yavru istediği kadar yesin 9-10 aya ulaşınca paketin arkasında kiloya göre günlük gramaj yazıyor ona göre verin.

GrkmYnlmz

Verdiğiniz cevaplardan dolayı çok teşekkür ederim

Eray23

Kedimi 2 aylıkken aldım eve geldiği günden beri hergün 1 su bardağı dolusu mama koyuyorum akşama kadar gelip gidip yiyor