Kedi Tırnağı Bakımı Hakkında

ogzglrg

Arkadaşlar merhaba kedimin ön patisindeki bir tırnağı fotoğraftaki gibi çok kalın ve garip çıkıyor kalınlığından dolayı tırnağını kesemiyoruz. Bu durum normal midir veya nasıl düzeltilebilir bilen var mı?

6 CEVAP

gulsump

Çok tuhaf geldi ilk defa gordum

Patili_1

Bence bir veterinere götürün prk belli olmuyor ama tırnağının etrafını birşey sarmış gibi önemli olabilir

Warriorsans

İç kısımda olan tırnak bu sanırım aslında normal olabilir pek fotoğraftan anlaşılmıyor

ogzglrg

İç kısımdaki tırnak değil aslında patisine bastırarak tırnağı öne çıkardım fotoğraf için, bütün tırnak bu şekilde kalın ve diğer tırnaklar gibi ucu sivrileşmiyor bu şekilde kalınlaşmış

her tırnakları aynı kalınlıkta olmuyor. benim kedimin de kimisi sivri kimisi kalın ön patilerinin. daha önce vet kestiyse bir şey demediyse normaldir. bana garip gelmedi. dikine tutarak kesin tırnak makasını dipten içindeki görünen yapıya gelmeyecek şekilde.

Sezgek

Yok tırnak görünümü normal değil bence daha önce de böyle bir şey görmedim geçmiş olsun bir vete danışın ilerde daha büyük sıkıntı yaratmasın