Kedimin Tüyü Döküldü

eminetunc

merhabalar, kedime iç dış parazit uygulaması yaptırdıktan sonra ensede iğnenin yapıldığı yerde tüyleri tamamen döküldü ve kaşındıkça orası yara oluyor. garip bir kombinasyon ile kıyafet giydiriyorum, robot gibi rahat hareket edemiyor. bu konuda ne yapabilirim? (küçük bir yerde yaşadığım ve veterinerimiz büyükbaş veterineri olduğu için iğne formu yaptırmak zorundayım. tercih edilmeyen bir uygulama olduğunu biliyorum fakat başka veteriner yok, mecburum.)

8 CEVAP

Miaow

İğnenin enseden yapıldığını ilk defa duydum sağlıklı olacağından şüpheliyim. Enseye normal şartlarda damla damlatılıyor ama şartlarınızın mümkün olmadığını söylüyorsunuz.
Ben tablet ve damla kullanıyorum evde kendim içiriyorum. Kediler kıyafet sevmez hareket edemediğinden bahsetmişsiniz psikolojik olarak stres altına girebilir. Başka yöntemlerle kaşımaya engel olmanızı öneririm.

Palyaco

Enseye iğne yapılmaz ilkkez duydum damla damlatilir

Miaow

Malesef veterinerlerden alabilirsiniz kilosuna göre veriyorlar tabi en azından bulunduğunuz yerden daha işlek bir yere giderseniz bir veterinerden temin edebilirsiniz @eminetunc

Gamsem

Büyük ihtimal ile alerji yapmıştır bazen karşılaşılabiliyor .ama genede veterinize danışın

Sezgek

Eğer submukozal uygulamasınılan yani deri altı uygulanması gereken bir İğne ise kedilerde bir enseden yapılır ki genelde aşılar deri altı uygulanan iğnelerdir dolayısıyla da enseden yapılabilir hatta kediler için en garanti bölgedir ense kolay kolay kasa girilmez dökülme olmasının nedeni ya deneyimsiz bir vetti tam deri altı yapamadı ya da ilaca karşı alerjik reaksiyon gösterdi yat olan bölgeyi varsa batikon yoksa cristalin ya da de animal ile günde iki kez temizlemenizi öneririm görsel okumadığınız için enfekte olup olmadığını bilemeyiz eğer enfekte ise antibiyotikli bir krem de kullanmakta fayda var geçmiş olsun

eminetunc

İğne yapılıyor ama dediğim gibi kedi köpek veterinerleri yakıcı bir iğne olduğu için uygulamıyor. Daha önce büyük bir ilde yaşarken veterinerim iğneyi tercih etmediklerinden damla ve tablet formun hayvan için daha iyi olduğundan bahsetmişti. Ama ne yazıkki her yerde şartlar aynı değil. Sevgili @miaow tablet ve damlayı nerden temin edebilirim?

eminetunc

Teşekkür ederim, yolum düştüğü zaman mutlaka alacağım

eminetunc

Çok teşekkür ederim, yüksek ihtimalle alerjik reaksiyon. Bölgeyi ilk başka batikon ile temizliyordum ama derisi garip bir şekilde kabuk tuttu. Çok şükür ki yara iyileşti. ama asıl sorun şu ki ne kadar tırnağını kesip dikkat etsem de arkamı döndüğüm an kaşıyor bölgeyi tekrar kaynatıp yara yapıyor. Buna çözüm giysi bulmuştum ama onda da rahat hareket edemiyor, umarım zamanla toparlar