Kedim Kustuu

Hayvanasigi0

Buradaki veterinerler çok anlamıyorlar ne yapacagim allahim yardim et yedigini kustu

13 CEVAP

Miaow

Mama harici bir şey yemiş olabilir mi kırmızı olan kısımlardan öyle görünüyor. Bir de çubuk gibi olan şeyi siz koydunuz sanırım.

Hayvanasigi0

@Miaow evet biz koyduk çok az cips yalamisti ama baya az birde bugün kıyma verdim sık vermiyorum kıymayı ondan mı oldu acaba bilmiyorum

Miaow

Çiğ et türleri kediler için sağlıklı değildir. Aksine parazite neden olur. Çiğ verdiyseniz sindirememiş olabilir kan değil ise (fotodan tam anlayamadım) muhtemelen sindiremediği için kusmuş olabilir. Ya da Tüy falan varsa kontrol edin tüyden dolayı kusmuş olabilir.

Miaow

Çiğ et türleri kediler için sağlıklı değildir. Aksine parazite neden olur. Çiğ verdiyseniz sindirememiş olabilir kan değil ise (fotodan tam anlayamadım) muhtemelen sindiremediği için kusmuş olabilir. Ya da Tüy falan varsa kontrol edin tüyden dolayı kusmuş olabilir.

Hayvanasigi0

@Miaow kan değil çiğ vermedim pişmiş verdim ama niye böyle oldu anlamadım hemen de veterinere koşmak istemiyorum

Siyamask

İri parçalar yutmuşa benziyor. Bu sebeple kusmuş olabilir. İnşallah öyledir 🍀 Geçmiş olsunnn.

Miaow

Kusma sonrası veterinerler bir süre mamayı kaldırın derler. Sadece suyu kalsın Sindirememiş olması yüksek ihtimal. Bir süre gözlemleyin durum devam ederse veterinere götürmenizi öneririm. Çok tedirgin olacak durum görmedim benim kedim de çok kusardı. Dediğim gibi ard arda kusma olursa veteriner hekim doğrultusunda ilerleyin

Hayvanasigi0

@Siyamask olabilir gingivit olduğu icin çiğnemiyor umarim baska bir sıkıntı yoktur bir süre yemek vermeyeyim midesi dinlensin

Hayvanasigi0

@Miaow bir süre mama vermeyeyim o zaman midesi rahatlasın umarım tekrarlamaz tekrardan teşekkür ederim

Miaow

Umarım 🙏 çok geçmiş olsun patimize :)

Palyaco

Korkmayın sarı kusmuk tüy yumağı yada mideye dokunmuş 3 den fazla kusarsa sıkıntıdır

Gamsem

Bir günde 3 kereden fazla kusarsa ozaman problem olabiliyor ama günde bir tolere edilen birşey cipsten veya kıymadan olabilir o ara midesine dokunmuştur veyahut tüy yumağı dolayısı ilede olabilir böyle durumda midesini rahatlatmak için ve tüy varsa atması için verdiğiniz miktardan daha fazla malt verin

Warriorsans

Tekrar etmezse sorun yok olabiliyor böyle şeyler midesi bozulmuştur