Sahiplenme Yaşı ( Acil )

blue_hoddle

merhaba benim arkadaşım kedi sahiplenmeyi düşünüyor sahiplenmek istediği kedi 1-2 yaşında dişi ve kısır bir kedi ama arkadaşımın ailesi olmaz o büüyük yavuyken almalısın diyor alışmaz fln diye sizce alışırmı 1-2 yaşındaki dişi kısır kedi ? evde bir sorun yaratırmı ? ( cins bir kedi ) #satınalmasahiplen

15 CEVAP

NorthNight

Bizim kedimizi sahiplendiğimizde 15 aylıktı. Eski evinde bir kedi daha varmış anlaşamıyorlarmış veterinere bırakılmıştı. İlk geldiğinde kuş kadar, psikolojik olarak yıpramış, bağışıklığı düşmüş haldeydi. İlk bir hafta biraz saklandı sonra sadece bana yaklaştı bana kendini sevdirdi diğer aile üyelerinden uzak durdu derken bir ay içinde resmen evin sanki kırk yıllık üyesi gibi oldu. Kısırlaştırıldı sağlığı toparlandı derkende iyice keyfi yerinde sevgi yumağı bir kedi oldu çıktı. 10 ay oldu, oğlumdan bir farkı yok oda inanılmaz bağlı bize aşık aşık takılıyoruz :)

aslihan_e

Benim sahiplendiğim yaşlı bir kedi vardı. O bile bana aşırı düşkündü. Kaldı ki 1-2 yaşında kedi. Zaten kediler 2 yaşına kadar yavru sayılırlar, 2 yaşından sonra yetişkin oluyorlar. Bence yavrunun alışması daha bile zordur insana. Hem de kısır kedi, hiç ameliyat stresi yaşamayacak sahiplenen kişi, oh ne güzel.

Selenay1

Ben sokaktan yaşını bilmediğim ama en az 1 yaşında bi kedi aldım gayet güzel alıştı kapıyı açsam çıkmaz hiç sıkıntı çıkarmaz ama bu biraz kediden kediye değişir mesela arkadaşımın kedisi evde doğurmuştu hayvanlar dışarıyı hiç görmemişti ama dışarıya çıkmak için ortalığı ayağa kaldırıyolardı

Pollythelilly

Yetişkin kesiler yavruya göre daha kolay alışır tabi sizin de emeğiniz gerek.Kısıemış bir de bu da avantaj.

Lils

Alışır

Gimlihanim

Alışır. Yetişkin kedi bakmak çok daha kolay. Zaten her şeyi bilerek gelir. Bence hiç düşünmesin sahiplensin.

Warriorsans

Kediden kediye değişse de arkadaşınızın ve ailesinin doğru yaklaşımlarıyla alışmayacak kedi olmadığını düşünüyorum. Bende kedimi 1 yaşından sonra sahiplendim şimdi geceleri bile hep beraber uyuyoruz

blue_hoddle

gncl

blue_hoddle

yorumlarınız için çok teşekkür ederim herkese iyi akşamlar dilerim.

blue_hoddle

gncll

blue_hoddle

gncl

blue_hoddle

glc

Yaşlı bir kediyi hasta diye sokaktan sahiplenmiştik. Bize de eve de alışmıştı. Sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

caitlyn

kedilerin karakterine de bağlı bu durum ama özellikle tek bir kedi sahipleniyosa yavru almaması çok daha iyi, büyük olduğu için yavrudan daha kolay bile olur alışması. yavrular zaten adı üstünde bebek daha, büyümüş olanların davranışları vs daha oturmuş olur. bebek kediler de baktım hepsini çok seviyorum ama bebek özellikle tek kediyse inanılmaz ilgi alaka istiyor, yetişkinler daha kolay bana göre. bahsedilen kedi hem kısırmış, daha ne 💙

blue_hoddle

yorumlarınızz için teşekkürler kedinin sahibi ile görüştüler 1-2 haftaya sahipleniyorlar :)