Mama Düzeni Oluşturmak

MarsMaya

2.5 yaşındaki kısır kedim kendi maması yerine yeni sahiplendiğim yavru kedinin mamasını yemeyi tercih ettiği için ishal sorunu yaşıyoruz. Mama saatlerini nasıl düzenlemeliyim? Küçük olan yaşından ötürü az az yiyor ve daha çok öğün yapması lazım ama diğerinden fırsat kalmıyor. Yemek zamanlarında başlarında duruyorum fırsat buldukça ama yetişkin olanın yavru maması yemesini engelleyemiyorum.

5 CEVAP

Siyamask

Kısır maması diğer mamalara oranla daha tatsız olduğunu düşünüyorum. İki kediyi de genelde mamalarıyla birlikte ayrı tutmanızı tavsiye ediyorum. Diğer türlü yemeye devam edecektir. Vazgeçirmeniz olanaksız🍀

Pollythelilly

Önce kısır olanın sonra yavru olanın mamasını verebilirsiniz.Ya da ayrı yerlerde mamasını verebilirsiniz.

Warriorsans

Ayrı odalarda besleyebilirsiniz sanırım en iyi çözüm bu oluyor. Bende çok zorlanmıştım bu konuda yavru olan da çok iştahlı değildi 2 gr mama yesin diye uğraşırken büyük kedim gelip mamasını yiyordu falan. Ayrı beslemek işe yarıyor mamayı sürekli ortada bırakmayın öğünlü verin bende mecburen öyle yapmıştım.

MarsMaya

Teşekkür ederim cevaplarınız için ayrı odalar bana da mantıklı geliyor evde olmadığım zamanlar için de büyük kedi için yeni bir mamaya kademeli geçiş yapmaya başladık sanırım eski mamasından bıkmış yavru mamasının peşinde değil şu an

Gunesyildirimm

Sadece yavru kedinin girebileceği büyüklükte girişi olan bir yere yavru mamasını koyabilirsiniz. Böylece büyük kediniz oraya giremez yavru da istediği gibi beslenir