Kedimin Poposu Yara Oldu Kırmızı Ve Hafiften Poposu Disarda İyileşmesi İçin Ne Yapmam Lazım

Kedim 2 aylim daha tuvaletini yaparken zorlandımi bilmiyorum ama ishal flan değil ve poposu kipkirmizi yara ve hafiften disarda poposu iyileşmesi için ne yapmam lazım sürekli vazelin veya yara kremi suruyorum

4 CEVAP

Sezgek

Merhaba veterinere gitmenizi tavsiye ederim iç parazit durumlarında da bu tarz belirtiler gözleniyor parazit aşıları yapıldı mı ya da kabızlık var mı varsa ona göre bir şeyler kullanmak gerekebilir iki ay çok küçük yavrucak geçmiş olsun

Pollythelilly

Kabızsa zeytinyağı verebilirsiniz bir miktar ama küçükmüş vet hekimin görmesi iyi olur poposu da yara olmuş.Geçmiş olsun

Gamsem

Öncelikle veterinere gitmenizi tavsiye ederm arkadaşın dediği gibi parazitsel bir durum olabilşr onun dışında anal kese yangısı kabızlık bir sürü sebebi olabilr vazelin bence sürmeyin yalayabilşr zeytinyağı daha iyi bir altarnetif

byzkpln

Bazı kedilerde dışkısını yaptıktan sonra poposunu halıya silmek gibi bi huyu var. Buda genelde iç paraziti olanlar canlılar daha çok yapıyor. İç paraziti varsa kaşıntıdan dolayı yere sürtüp tahriş etmiş olabilir. Benim 3 aylık kedimde ishal oldu ve ishal bi çeşit asit olduğu için poposunda tahriş olmuştu sanki dışarı çıkıyor gibi şişti ve oturamıyordu. Veterinerimiz belden altını ılık su ile yıkamamı söylemişti. Ekstra burada banada önerildi zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı kullanmıştım ( yalasada zararı yok) fakat bunlar bizimkini geçirmedi yağ daha kaygan olduğu için ıslak hissettirip daha çok o bölgesini temizleyip tahriş olmasına neden oldu. Ben hametan krem kullandım. Oyun esnasında sürdüm ve temizlemesine izin vermeden yarım saat oyaladım. Uyurken tekrar sürdüm. İnanır mısınız o tahriş ve asitten pancar gibi olan ağrıdan oturamayan kedim 1 gecede ne tahrişi kaldı nede ağrısı. Krem çok iyi geldi. Bebekler içinde öneriliyor zaten. Tabi tavsiyem muane ettirmeniz. Ne var ne yok öğrenin gereken testleri yaptırın. Bizimki iç parazite ve parazit hapına bağlı ishaldi