Mama Değişimi Sonrası İshal Problemi.?

Kedim 1 yıldır happy cat urinary mama yiyordu. Sonra mamadan yemek istemediği için brit care sindirim sistemi destekleyici mama sipariş ettim. İlk başta yemek istemedi 2 gün boyunca aç gezince hills yaş mama verdim. Sonra mamayı yemeye başladı ama 3 gündür ishal. Dışkısında kan yok. Hemen probiyotik verdim ama bir etki göstermedi şimdilik. Yaş mama kaynaklı mı yoksa brit care mamadan mı oldu anlamadım. Brit marka mamadan böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba? Sizce ne yapmalı?

6 CEVAP

gokhansultan

Brit Care mamalarda ishal sorunu yaşanabiliyor. Geçişin uzun tutulması lazım. Normal bir mamaya 1-2 hafta geçiş yapılırken brit care 1 aya yayılmalı

Palyaco

Brit care ishal sorumu oluyor biz 1 hafta uğraştık en sonunda mamayi yemedi dışarıdaki canlara verdim ihsallah onlar ishal olmamistir

Bir iki gün daha yesin düzelmese bırakalım en iyisi

caitlyn

brit carede ishal olabiliyomuş ben de çok okumuştum. benimkinde kakası yumşadı geçişte, eski mamasıyla karışık veriyodum oranı azalttım, burdan kefir ve yoğurt önerdiler denedim ve bi süredir sıkıntısı yok. yavaş yavaş arttırdım oranı

@caitlyn yavaş yavaş eklemedim çünkü eski mamasını yemiyor mecburen tamamını yemi mamadan koydum.

Deniz1741

Tamamını koyduysanız ishal olması kaçınılmaz. Benim ki 10 günlük geçişlerde bile ishal oluyor mecburen 1 aya yayıyorum. Probiyotik kullanabilirsiniz, yoğurt verebilirsiniz.