Dişi Kedi Kısırlaştırma

panopticon

Merhaba,

Daha önce dişi kedilerini kısırlaştıranlara bir konu hakkında danışmak istiyorum. Bazı veterinerler kediyi 3-4 gün klinikte tutma eğilimindeyken bazıları direkt teslim etmek istiyor. Sizce hangisi daha uygun olur kararsız kaldım.

teşekkürler

11 CEVAP

panopticon

Cevabınız için teşekkürler bence de bir an önce eve getirmek daha iyi olacaktır.

kimyonesra

merhaba, bizim hekimimiz kızımızı operasyonun olduğu gün sadece bir günlüğüne klinikte gözetim altında tutmuştu. bir problem olmadı aksine daha da iyi olduğunu düşünüyorum

kimyonesra

bir problemi, rahatsızlığı olmadığı sürece 3-4 gün biraz fazla geldi bana. evde siz de bakımını sağlayabilirsiniz hem kediniz de strese girmemiş olur.

Warriorsans

Bence 3 4 gün gereksiz uzun bir süre. Ameliyat başarılı geçtiyse o gece klinikte kalıp ertesi gün teslim almak en güzeli diye düşünüyorum. Yada sabah operasyon olup akşam da alınabilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey gaz anestezi ve kan tahlili bence. Ben dişi kedilerimden birini fatih hayvan hastanesinde kısırlaştırdım ve her şey çok güzel geçti. Sadece operasyon sonrası dışkısı 1 ayda ancak normale döndü nedenini bilmiyorum ama onun dışında kedimizi teslim aldığımızda sanki hiç operasyon geçirmemiş gibiydi her şey harikaydı. Diğer kedimi Arnavutköy vetlife kliniğinde kısırlaştırdım ama onun süreci biraz daha farklıydı sezeryan oldu haatalıkları vs çok zor zamanlar atlattı

Warriorsans

Bence 3 4 gün gereksiz uzun bir süre. Ameliyat başarılı geçtiyse o gece klinikte kalıp ertesi gün teslim almak en güzeli diye düşünüyorum. Yada sabah operasyon olup akşam da alınabilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey gaz anestezi ve kan tahlili bence. Ben dişi kedilerimden birini fatih hayvan hastanesinde kısırlaştırdım ve her şey çok güzel geçti. Sadece operasyon sonrası dışkısı 1 ayda ancak normale döndü nedenini bilmiyorum ama onun dışında kedimizi teslim aldığımızda sanki hiç operasyon geçirmemiş gibiydi her şey harikaydı. Diğer kedimi Arnavutköy vetlife kliniğinde kısırlaştırdım ama onun süreci biraz daha farklıydı sezeryan oldu haatalıkları vs çok zor zamanlar atlattı

Miaow

Merhaba, ben dişi kedimi kısırlaştırdığımda bir kaç saat gözetim altında tutulup sonra eve götürebileceğimizi söylemişti. Sebebi evde daha sterilize ortamda ve kendi evinde iyileşme süresinin daha kısa olacağından dolayı olduğunu söylemişti. O şekilde yaptım problem yaşamadım. Tabiki bakımının sorumluluğunu alabilecekseniz.

Miaow

Merhaba, ben dişi kedimi kısırlaştırdığımda bir kaç saat gözetim altında tutulup sonra eve götürebileceğimizi söylemişti. Sebebi evde daha sterilize ortamda ve kendi evinde iyileşme süresinin daha kısa olacağından dolayı olduğunu söylemişti. O şekilde yaptım problem yaşamadım. Tabiki bakımının sorumluluğunu alabilecekseniz.

Deniz1741

Merhaba bende dişi kedimi ameliyattan yaklaşık 2 saat sonra eve getirmiştim. Gaz anestezi uygulandığı için uyanması kolay olmuştu.

panopticon

Benim kedime de gaz anestezi yapılacak kan testinde sorun çıktı bağışıklığı zayıfmış 1 hafta daha bekleyeceğiz.

Ben kısırlaştıralı bir hafta oldu. Veterinerimiz evde uyanmasını tercih ediyoruz bildiği ortam kendi kokusu. Böylelikle stresi azalıyormuş ki öyle de oldu. İlk gün zor oluyor dikkat edebilecekseniz evde olması daha iyi

cat_expert

Çok ciddi bir operasyon veya kısırlaştırma sonrası gelişen bir komplikasyon olmadığı müddetçe 3-4 gün biraz abartı bir süre. Kedi zaten alışık olmadığı bir ortamda yeterince stres oluyorken 3-4 gün orada tutmak daha fazla stres olmasına neden olur. Bizimki 4-5 saat kontrol altında tutulmasına rağmen eve getirdiğimizde bize küstü 1-2 gün sürekli saklandı yanımıza gelmedi.