Exclusion Kullananlar Dikkat

ozanesk

kedi.bakisi Instagram sayfası Exclusion ile ilgili şikayetleri iletmiş ve kendisine gelen şikayetler de olduğunu söylemiş. Ton balıklı mamalarda kristallenme olayları olmuş.

********'da ürün yorumlarında da görmüştüm kendim, firma da kendi doğrulamış sorun olduğunu. Keşke şeffaf olup genel bir bildiri yayınlasalardı...

" Hiçbir mamayı körü körüne savunmayın ve önermeyin " tezinin canlı bir kanıtı.

17 CEVAP

simbakedi

ben de şu an kullanıyorum, alırken bilmiyordum ama aldıktan sonraki yorumlarda denk gelince korkmuştum. biofeline uriner tableti vermeye devam ediyorum, su içimine dikkat ediyorum. bir de 12kg'lık paket almıştık ton balıklıda. yorumlara denk geldiğimde korkmuştum ama her mamada böyle şeyler olabilir vs demiştim yine de ancak markanın bunu onaylaması gerçekten korkuttu şu an beni. 12kg'lık paketten sonra bir daha almayı düşünmüyorum. bu paket nasıl bitecek onu da bilmiyorum.

en sağlıklı mama, idrar yollarına bire bir diye markayı koruyanlara da güzel bir yanıt olmuştur bu. hiçbir mama markası güvenilir değil anlayın artık

AhsenAise

Masum , sağlıklı kuru mama yoktur .

NorthNight

Yaklaşık 2-2,5 ay önce mama değişimi yaparken exclusion a niyetlenmiştim. Sırf bu yorumlardan korkup almadım. Proplan aldım. Aklımın bi köşesinde kaldı ama alsam mı diye. Firma bile onayladıysa iyiki almamışım.

Warriorsans

Sığır etlisini 12 kg aldım yeni görünce çok şaşırdım demekki ciddi bir problem var ki marka da kabul etmiş. Bu durumlarda ürünler geri çağırılabiliyor. Ton balıklıda sorun olduğu söylenmiş o yüzden kedilerime vermeye devam edeceğim ama içim hiç rahat değil. Tekrar almam bu markadan. Zaten bu markaya karşı hep bir ön yargım vardı yeni piyasaya sürüldüğü için. Tester olarak bir süre deneyip memnun kalınca ön yargılarımı kırıp almıştım :/

Hale_kutlu

1 yıldır bu mamayı kullanıyorum ve çevremdekilere bu mamayı önerdim..Burdaki başlığı görünce firma ile iletişime geçip konuyu anlama gereği duydum.konu biraz çarptırılıyor sanırım…alışveriş sitelerinde bu markayı kullanan insanların binlerce yorumu olduğunu çok ciddi memnuniyet olduğunu ilettiler..benim ve çevremdeki kimsenin bu şekilde şikayeti olmadı..firma mamamız üriner sistem destekli mama olduğu için hastalık geçmişi olan kediler için çok fazla kullanıldığını olduğunu söylüyor.diet seri mama sonrası sığır etli kullanmasını önerdiklerini balıklı mamalarda tüm markalarda olduğu gibi fosfor oranının yüksek olduğunu buda hastalığın tekrarlama ihtimali oluşturduğunu aldıkları söylediklerini ve konunun çarptırıldığını ilettiler.yani anladığım kadarıyla idrar yolu şikayeti olanlar balıklı mama kullanmamalı..kristalleşme hakkında araştırma yaparken şikayet sitelerinde Hills Nd proplan markalarda da şikayet ve yorum gördüm

Gimlihanim

Ben de gördüm. Biraz korkuttu açıkçası. İyi ki kullanmamışız biz de dedim görünce. Hiçbir markaya tamamen güvenmemek gerek. Bir kez daha anlamış olduk 🤷🏻‍♀️

Palyaco

1 sene olucak neredeyse kullanalı iyisi sığır ve iri irk tavuklu kullandım kisir hiçbir sorun yaşamadım ton balikliyi sevmedi bizimki iyiki sevmemiş sığır etkisini kullanıyorum idrarın sıkıntı yok tabi devamlı kizilcik veriyorum

Palyaco

Bendede 10kg var 1 ay önce almıştım ilkkez duydum tabi ton balıklı sevmedi bizimki ama 1 sene boyunca sığır ve iri irk kullandım hatta yavru mamasinida bir kerekullanmistim ve ton baliklidan 1.5 kilo almistim onu diğer sığır eliyle karıştırıp vermiştim bu mama konusu gerçekten çok karışık sevdiğini veriyorsun bu sefer sorun çıkıyor hangisine guvenicez şaşırdık ithal mamalarda artık güvenilmez

Palyaco

Bendede 10kg var 1 ay önce almıştım ilkkez duydum tabi ton balıklı sevmedi bizimki ama 1 sene boyunca sığır ve iri irk kullandım hatta yavru mamasinida bir kerekullanmistim ve ton baliklidan 1.5 kilo almistim onu diğer sığır eliyle karıştırıp vermiştim bu mama konusu gerçekten çok karışık sevdiğini veriyorsun bu sefer sorun çıkıyor hangisine guvenicez şaşırdık ithal mamalarda artık güvenilmez

aeri-l

Ufak paketlerini denemiştim bizimkiler çok sevmişti tam 12 kiloluk almaya karar vermiştim ki Hillste bir sitede indirim vardı ondan aldım büyük paket, iyi ki almamışım. Sonuçta yeni bir firma köklü firmaların yılların getirdiği tecrübeleri var.

edmrcglu

proplan somonluda da fosfor çok mudur

mhortac

10 kedim var, 3 yıldır bu mamayı kullanıyorum. Çevreme de tavsiye ediyorum. Balıklısını hiç almadım, tavuklu ve sığır etliden gittim hep. Hali hazırda evde uriner sistem problemi olan bir kedim olduğu için içeriklere aşinayım, bu mamayı da öyle seçmiştim. Fakat bugün itibariyle totalde uriner sistem sorunu yaşayan kedi sayım 5 oldu. Başlarda mamayı suçlamıyordum ama en son 2 tanesi daha aynı hastalıktan etkilenince artık mama masum gelmemeye başladı. Bu zamana kadar hep ingilizce arama yapmıştım bir sonuç bulamamıştım. Türkçe arama yapmak bugün aklıma geldi 🤦🏻‍♀️ İtalyan mama firmasına konuyla ilgili mail attım, ss lerdeki hesap sahibi distribütörü mü kastediyor yoksa firmanın kendisini mi bilmiyorum ama ben direkt onlara ulaşmak istedim. Mamayı kullanmaya başladıktan sonra farklı zamanlarda 4 kedimde de kristal oluşması artık tesadüf değil gibi. Bir tanesini bugün sondayla zor açtılar az daha ölüme gidiyordu. Bir daha bu mamayı alır mıyım bilmem. Sizin de bilginiz olsun istedim

Midnightoil

Bizde kısa bir dönem kullanmıstık ancak yaramamıştı bizim oğlana, hatta burada Avrupa'da yeni satılmaya başlayan ülkelerin listesi yayınlanmıştı içinde bizim ülkemizde vardı, hatta ben deney ülkeleriyiz galiba diye yorum yapmıştım latifesine ama demekki var böyle bir durum.

oykuyildiz

Ocak gibi balıklısını kullanırken oğlum kum döktü ama sebebi bu mama diyemem . Kesin yargı yapmaya gerek yok . Şuan sığır etlisini kullanıyoruz uzun süredir bir sıkıntımız yok çok şükür . Üriner problemler biraz kedimizle ilgilenmemizden de kaynaklanıyor bana göre . Su içimini iyi takip etmek içimini arttırmak . Üriner past ile desteklemek . Market yaş maması yerine şeker içermeyen yaş mamanın içine biraz su ekleyerek yine su alımını desteklemek lazım . Ayrıca kediler sadece mamadan değil stresten de olabiliyormuş .

KimJeongguk

Geçen sene ton balıklısını alacaktık indirim vardı sonra yetişemedik sığır etliye indirim gelmişti sığır etlisini almıştık 12kg iyiki sığır etlisini almışız severek yedi tüyleri parladı yumuşadı çok sevmişti hiçbir sıkıntıda yaşamamıştık.