Allah Rızası İçin Bakın

Suuddee23

Yavru kedi geldi 2 aylık çok miyavlıyor tuvalete girip eşeleyip miyavlayıp çıkıyor ne yapmam lazım tuvaletini hiç yapmadı saatler oldu acaha tuvalete mi çıkamıyor nasıl alıştıracak kendime

15 CEVAP

BiciriginAnnesi

Kabız olabilir
1 tatlı kaşığı zeytinyağı içirin şırınga varsa onunla da olur

Hastalığı olabilir nedir bunlar bağırsak hastalıgi enfeksiyon da olabilir başka şeyler de olabilir inslaalh olmaz da

Siz önce zeytinyağı içirin poposunu ılık su bez ile silin çok hoşlanmazlar bu durumdan ama yavaş yavaş yapın

Öncesinde süt verdiyseniz kabızlık bile yapmış olabilir süt veriyorsanız vermeyin kuru mama yerine yaş mama verin yaş mamanın içine de su koyun biraz şırınga ile mutlaka su içirin su içirmeye özen gösterin karnına masaj yapın yukarıdan aşağıya doğru ufak hareketler ile
Hala yapmaz ise mutlaka vete gidin

Geçmiş olsun.

Suuddee23

@biciriginannesi yalnız hiç çişinide yapmadı acaba kabız mı kabız değilse versem zeytinyağı sıkıntı olur mu suda hiç içmedi

BiciriginAnnesi

Aslında su içmediği için kabız olmuş olabilir kuru mama yavru kediler de mutlaka kabızlığa yol açıyor yaş mama ve kuru mama ikisini karıştırıp yemeleri gerekiyor en azından 3 aylık olana kadar hergun değil hafta da 2-3 kere

Zeytinyağıdan korkmayın tam aksine kurtarıcınız olur
Bol su içirin
Zeytinyağı içirin ama bir kere verin
Karnına masaj yapın
Tuvalete gittiği zaman siz yardımcı olur başında durun eşeleme yaptırın yine karnına masaj yapın ama bu sefer biraz bastırarak mutlaka yapar

Zeytinyağı tahminimce 15.20 dakika içinde işe yarar
Dedikledimin hiç biri işe yaramaz ise vete gidin

Suuddee23

@biciriginannesi allah sizden razı olsun cok tesekkur ederim

Warriorsans

Sizinle ilk günüymüş stresten de yapmıyor yemiyor olabilir mamasını suyunu kumunu koyup onu odada bir süre tek başına bırakın odayı tanısın kendini güvende hissetsin. Yarın da böyle olursa başka bir sorunu da olabilir şırıngayla su içirirsiniz baktınız iştah falan 0 o zaman veterinere götürmeniz gerekiyor

byzkpln

Zeytinyağ içirin kabızdır büyük ihtimalle. Pamuğa zeytinyağ damlatıp poposunu silebilirsiniz buda yapmasına kolaylık sağlar

Suuddee23

@biciriginannesi yalnız hiç çişinide yapmadı acaba kabız mı kabız değilse versem zeytinyağı sıkıntı olur mu suda hiç içmedi

Suuddee23

@biciriginannesi ben eski sahibiyle konustum kendisi bana alışması lazım dedi daha ilk gününuz dedi ben su an ona yas mama verdim ama hiçbir şeye dokunmuyor ben şırıngayla versemde içmiyor şlk gun cok tedirgin yarın sabaha kadar yapmazsa veterinere gitsem olur mu

BiciriginAnnesi

Kendi evinde yapıyormuymus
Şimdi sizin ilk gününüz ister istemez strese de girmiş olabilir ama eve ilk yeni gelen bir kedi tuvalet kabina gitmez kendini tutar sabah fln gider benim kedim öyle yapmıştı

Siz bugün yavruyu kendi haline bırakın biraz alışması lazım bende kuru mama verdim yas mama verdim su verdim neler yapmadım ki önce kendime alıştırdım oyuncak verdim o Kendi halinde oynadı bende hep başında durdum elimle kuru mama götürdüm yemedi sonra yere koydum yedi
Yaş mama yemedi çünkü kendi geldiği evde hiç yaş mama vermemisler sonradan alıştı bizim kız çişini de sabah saatlerinde yapmış olması lazım
Dediğim gibi size alışması için yeni evine alışması için zaman tanıyın mutlaka yemek yiyecektir tuvalete gidecektir eğer yarın akşama kadar yapmazsa vete gidin

BiciriginAnnesi

Rica ederim çok geçmiş olsun🐾

Suuddee23

@byzkpln sahibine sordum kabızlık sıkıntısı yoktu dedi yeni oldugundan yarın versek olue mu oglene kadar yapmazsa aksamda baktık hiç yok veterinere gotururum şimdi bize çok yabancı

Suuddee23

@byzkpln sahibine sordum kabızlık sıkıntısı yoktu dedi yeni oldugundan yarın versek olue mu oglene kadar yapmazsa aksamda baktık hiç yok veterinere gotururum şimdi bize çok yabancı

byzkpln

Tabiki sizin gözünüzün önünde siz daha iyi bilirsiniz. Diğer arkadaşların dediği gibi ilk günün streside olabilir . Sizi tanımıyor güvenmiyor bundan dolayı yabancılık çekiyor olabilir. Siz gözlemleyin. Fakat kumu eşeleyip çok bağırıyorsa sizden yardımda istiyordur. İçirmeseniz dahi zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağını popişine sürebilirsiniz zararı olmaz. Benim yavrumda bana gelmeden önce çok sağlıklıymış bana gelir gelmez yumuşak dışkısı olmuştu ilk günleri biraz stresli olabiliyor. Uzun saatler suda içmediyse parmağınızı suya değdirip sonra dudağına dokundurun kendi yaladığında susayıp susamadığını anlayabilir. Benim kedim su içmeyi unutuyordu evin her odasına su kabı koymuştum fark edip içsin susuz kalmasın diye 😅 Ama siz moralinizi enerjinizi yüksek tutun. Kediler bunu çok çabuk algılar stres atmalarında buda etkilidir. Mutlu aile mutlu kedi demektir 🥰 Geçmiş olsun yarına g

byzkpln

Güzel haberler duyarım umarım

Suuddee23

@byzkpln bugun bir şey yapamıyoruz zerre yaklasmıyor