2 Aylık Kedi Beslenmesi

Suuddee23

2 aylık kedi sahiplendim nasıl beslenecek acaba ? haftada 1 yaş mama versem olur mu yardımcı olue musunuz

10 CEVAP

Anonymus683514

Yavru kedi maması olmak koşuluyla 2 ay kuru mama için erken değil başlayabilir. Biraz daha anne sütü emse daha iyiydi tabi ama o ihtimal yok varsayıyorum. Haftada 1 ya da 2 yaş mama verebilirsiniz. Onu da yavru kedi alın tabi. Ayrıca 2 aylıkken sütten kesildiğini varsayarak vitamin vb. takviyeler de kullanabilirsiniz.

Pollythelilly

Önce yaş mamayla başlayıp kuru mamaya geçin.Sürekli kuru mamayla beslenmek için henüz küçük.Mümkün olduğunca kaliteli yaş mamalar vermeye çalışın henüz yavru protein ve yağa ihtiyaç duyar.

Suuddee23

@zencefil_F gimcat vitaminini önerit misiniz acaba onu ne kadar sıklıkla kullanalım

Anonymus683514

Zencefil'i annesi 5-6 haftalıkken emmeyi bıraktı ve çok ufak bir kediydi ben o yüzden gimcat'in kitten paste isimli vitaminini kullandım ve memnun kaldım. Pakette 6 cm diyor ama o kadara gerek yok, 1-2 cm yeterli olur bence.

Palyaco

Miamor yavru kedi çorbası tavsiye ederim kuru mama yanında ek takviye bol sulu oluşu nedeni ile kedinize daha faydalı olur

Anonymus985465

Haşlanmış tavuk suyuyla, yumurta sarısı, çok az kefir/yoğurt/lor peyniri
Haftada bir haşlanmış ciğer) balık

byzkpln

4-5 aylık olana kadar yaş mama sakın vermeyin… Yavrulara yaş mama ağır geliyor içindeki koruyucu maddeler ishal olmasına neden oluyor. Kuru mama verin sadece . İlla ekstra bişey vermek istiyorsanız. Tuzsuz haşlanmış tavuk göğüsü, balık suyu, yada et ve et suyu verebilirsiniz. Yaş mama için büyümesini bekleyin henüz çok küçük

byzkpln

@Hamlet yoğurt- kefir içinde laktoz var. Laktoz yavrularda ishal yapar. Bunlar yanlış önermeler. Hanımefendi 2 aylık yavrudan bahsediyor. Kaş yapıyım derken göz çıkmasın

Anonymus683514

Yoğurt değil de burada activia gibi probiyotik laktozsuz yoğurtların verilmesi gerektiğini okumuştum. normal yoğurt kesinlikle kedide felaket gaz yapacaktır hatta kabızlığa kadar gidebilir yediği miktara göre. eğer hiçbir şey yemiyorsa ve yavru kediler için özel satılan toz ile yapılan sütler vs. yoksa normal yoğurdu sulandırıp yine verebilirsiniz ama işin olması gerekeni yavru kediyi sadece ona özel besinlerle beslemektir.

Suuddee23

@byzkpln direkt tavugu suya atıp haslayıp verecegim dimi kaç dakika haşlansın birde ne kadar miktar gın boyu onla mı besleyeceğim sadece tavukla