Lutfen Yardımcı Olun Kedi Tuvaleti

Suuddee23

Kedimin tuvaleti böyle kesik kesik kuma girip eşeleyip miyavlıyoe ilk gunu acaba ondan mı yoksa kabız mı anlayamıyorum bakıp soyler misiniz nolur

18 CEVAP

Sezgek

Bana kabız gibi gelmedi açıkçası koyuluk açıklık mama nın içeriğine de bağlı olarak değişir acaba idrar da mı sıkıntı var taş için falan küçük ama belki enfeksiyon olabilir yaparken yanma falan mı oluyor veterinere götürüp danıştınız mı bence sorun sadece psikolojik olmayabilir bir tahlil yapılmasında yarar var

BiciriginAnnesi

Tuvaletini çişini yapıyormuş zeytinyağı vermeye gerek yok

Yemek de yiyormuş

Götürmeye gerek yok

Suuddee23

@Pollythelilly buraya yukledim nolur yardımcı olun

Suuddee23

@biciriginannesi
@Warriorsans
bakar mısınız dun crvap yazmıştınız bana

Bobur

Tuvaletten önce miyavlıyorsa kabızdır. Çok siyah ama tane tane değil. Şırıngayla veya yaş mamasına bir tatlı kaşığı zeytinyağı koyarak sonraki tuvaletini gözlemleyin.

Suuddee23

@bobur allah sizden razı olsun cok sag olun

Pollythelilly

Eve yeni geldiğini söylemiştiniz.Muhtemelen şu an stresli.Yeni bir ortam.Önceki açtığınız soruda da arkadaşlar birçok öneride bulunmuş.Zeytinyağı yaş mama vermeyi denediniz mi?Su alımı ve zeytinyağı kabızlığına iyi gelir.Bu arada kakanın formu nasıl sert mi yumuşak mı?

Suuddee23

@pollythelilly sert yaş mama yemiyor kuru mama yedi bugun gene deneyeceğim vermeyi ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı vereceğim öğlene doğru devam ederse

Warriorsans

İdrarını yapıyor mu?

BiciriginAnnesi

Açıkçası dışkı rengi çok koyu ama kesik kesik değil
Çişini yaptı mı ?
Zeytinyağı içirdiniz mi ?
Dışkısını yapıyor olması da iyi yapmasaydı vete giderdiniz

Ama bakın yavru henüz size geleli bu ikinci günü bu çok normal çünkü başka bir evden geldi belki kardeşleri vardı onlardan ayrıldı annesi vardı ondan ayrıldı bilmediği bir ortama geldi ister istemez onları gözü arıyor kokularını arıyor evini arıyor

Size güvenmesi için yavru ile oyun oynayın olta ile oynatın top olur kağıdı top haline getirin onunla oynatın elinizle kuru mama götürün yaş mama götürün demem o ki size güvenmesi için elinizden geleni yapın bir kaç güne yeni evine alışır

Suuddee23

@biciriginannesi merhaba zeytinyağı içirmedim işiyor ve kakasınıda yaptı mamasınıda yiyor gayette uzundu kakası bu sefer aksam temizlediğimde eğer bir farklılık gözlemlersem goturecegim veterinere ama sizce gene de vereyim mi zeytinyağı şu an gayet normal

Suuddee23

@biciriginannesi merhaba zeytinyağı içirmedim işiyor ve kakasınıda yaptı mamasınıda yiyor gayette uzundu kakası bu sefer aksam temizlediğimde eğer bir farklılık gözlemlersem goturecegim veterinere ama sizce gene de vereyim mi zeytinyağı şu an gayet normal

Suuddee23

@sezgek tuvaletini bgum çok daha iyi yaptı mamasını yiyip oyununu oynayıp suyunuda içiyor çişinide yaptı bu aksam baktım hala aynı goturecegim

Suuddee23

@pollythelilly yaş mama yemedi kuru mama veriyorum yiyor dun hiç yememişti zorlayayım mı yaş mamaya

Suuddee23

@pollythelilly yaş mama yemedi kuru mama veriyorum yiyor dun hiç yememişti zorlayayım mı yaş mamaya