Kediler İçin Yumurta Zararlı Mı?

Soon

Kedim severek yediği için günlük /günaşırı 1 yumurta kadar tüketmesine izin veriyorum. Veterinerim çeşitli sebeblerle sofra yemeklerini evcil hayvanlara verilemsine karşı olduğunu belirtiyor. Yumurta konusunda tecrübeleriniz nedir, paylaşırsanız sevinirim.

14 CEVAP

NorthNight

Yumurtanın iyi pişmiş olması önemli, sarısı yüksek yağ içerdiği için onu daha az verebilirsiniz. Onun dışında yemesinin bir sakıncası yok. Güzel bi protein kaynağı.

https://blog.petlebi.com/kediler-yumurta-yiyebilir-mi Bunuda okuyabilirsiniz.

Anonymus985465

Haşlanmış yumurta sarısı verebilirsiniz. Ancak hergün yemesinin bir sakıncası olup olmadığını araştırmalı.

Siyamask

Haftada 1 2 kez sarısını veriyorum. Gaz yapıyor. 🥲

Palyaco

Hergun vermeyin hafta bir oda bütün sarışını vermeyin az verin

Sezgek

Yumurta kedilerde alerjen yiyeceklerden biri ben haftada bir falan veriyordum ama alerjisi çıktığından beri hiç vermiyorum bence de gün aşırı biraz fazla alerjiyi falan teyikleyebilirsiniz

Sezgek

Yumurta kedilerde alerjen yiyeceklerden biri ben haftada bir falan veriyordum ama alerjisi çıktığından beri hiç vermiyorum bence de gün aşırı biraz fazla alerjiyi falan teyikleyebilirsiniz

Pollythelilly

Her gün 2günde 1 bir yumurta fazla.Haftada 1verebilirsiniz.Çiğ vermemeye iyice haşlanmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Warriorsans

Bence çok fazla veriyorsunuz evet kedilere faydalı ama haftada 1 2 yi geçmemeli. Ayrıca çok fazla pişirmeyin kayısı kıvamı idealdir fazlası kanserojen oluyor ve eğer marketten alınan 0 kodlu yumurtalardansa asla vermeyin sizde tüketmeyin almayın derim.

gulsump

Her şeyin fazlası zarar tabi. Ben kedime haftada 1 kez haşlanmış 1 yumurta veriyorum çok severek yiyor. Bir problem görmedim ama kediden kediye değişir.

martuyl

2 gunde bir sarısının yarısını, her gun beyazını veriyorum ben şahsen. bilmiyorum ama zaten fazla geliyorsa yemiyorlar sanırım mesela benimki canı istemediginde yemiyor ustelik yemek seçmeyen bi kedi :D .

bloodyluxury

Merhabalar,

Biz 10-15 günde bir haşlayıp çatalla ezerek veriyoruz, bir problem gözlemlemedik.

Gimlihanim

Sofra yemeklerinden kastı bizim yediğiniz yemekler muhtemelen. Yağlı, baharatlı şeyler.
Yumurta yemesinde bir sakınca yok. Gün aşırı yarım yumurta vermeye devam edebilirsiniz bence. Sarısı daha az tüketebilir. Yağ oranı fazla olduğu için.

Soon

haşlamış yerine scrambled egg şeklinde tercih ediyor, sarı-beyaz karışık oluyor bu şekilde. Çok az tereyağı ile yapıyorum. Vermediğim günler başka ek gıdalar arıyor, sabah yumurta daha tok tutuyor sanırım.

hildavenue

merhabalar. bize veterinerimiz beyazını yemesinde bir sakınca olmadığını söyledi. o yüzden 2 güne bir sabahları bir yarım yumurta beyazı yer severek. sarısını vermemeye dikkat ediyorum ama arada kahvaltıda musallat oluyor :) bir sıkıntısını görmedim şimdiye kadar.