Kedim Daha Yeni Acil Bakınız Lütfen

notthatbad

Kedim eve geleli henüz dört gün oldu (yetişkin bir calico), onu kumuna kaka yapmaya alıştırmamın üzerinden 24 saat bile geçmedi ve kum da kedi de benim odamda kalıyor, ben orada yatmıyorum. Kedim henüz odamdan dışarı da çıkmadı, ancak kumunu banyoya almayı planlıyorum. Onu nasıl alıştırabilirim oraya gitmeye? Ve eve?

9 CEVAP

zeynepgurgen

Cam pencere açık olmadığından emin olduktan sonra odanızın kapısını açık bırakın o zaten gezecektir. Kumunu da banyoya koyduktan sonra kedinize gösterin o bulur merak etmeyin.

deniz_berkan

kumunu koydugunuz yeri ona gösterin elinizle bir kez içine siz koyun hatta kedinizi yeni yerinde. kendisi gider sonra .

notthatbad

Çok teşekkür ederim, söylediğiniz gibi oldu. Kabının ve mamasının yerini buldu.

Canandisli

Kumuna alistiysa banyoya koydugunuzda da oraya gider zaten
Eve alismasi icin de sizi takip ediyorsa siz gezdirin etmiyorsa kapiyi acik birakin zaten merakli olur kediler kendi kendine koklamaya ve kokusunu birakmaya baslar

Yetiskin diyorsunuz kumunu nereye koyarsaniz koyun problem yasayacaginizi dusunmuyorum birkac kere kuma goturun icine birakin yerini ogrensin odalari acin gezsin tasin...

Tanisin...

notthatbad

Öncelikle, çok teşekkür ederim. Alice çok ürküyor, mamasını bile arayıp bulmuyor, ancak önüne koyduğum zaman yemeye başlıyor ki yemesi için kırk takla atıyorum. Sadece tuvaletini yapmaya kalkıyor, onun dışında sürekli uyuyor. Umarım söylediğiniz gibi olur, sanırım beklemem gerekiyor.

zeynepgurgen

Mamasını önüne götürmeyin. Acıkınca eninde sonunda kendisi kalkıp yiyecektir. Bırakın alışsın

408ghost

Evin icinde pencere ve kapilar kapaliysa dolassin zaten dolastiktan sonra kendi kokusunu biraktigi ve kendine benimsedigi yere geri donecektir.Ayrica kum kabinin yerini bir kez gosterirseniz daha sonra cok kolay bisekilde bulup oraya yapicaktir.Sonucta kuma tualetini yaptiktan sonra kum kabi ne kadar temiz olursa olsun kedinizin kokusu orda kaliyo.Koklayip yerini bulabilir