Fazla Tüy Dökümü

Betuoztrk

Arkadaşlar evde 3 kedim var 2 dişi 1 erkek ve hepsi kısır Evde aşırı tüy döküyorlar ve alerjim olduğu için baya etkileniyorum Hava değişiminin etkisi olduğunu biliyorum fakat vitamin vs takviye uzun zamandır vermedim Mama olarak felicia kısırlaştırılmış somonlu mama kullanıyorum Vitamin olarak ne kullanabilirim Mama olarak nelere dikkat etmeliyim içerik olarak Bu konuda bilgisi olanlar önerileriniz nedir

5 CEVAP

Anonymus683514

Şu an tüy dökmeleri muhtemelen mevsimseldir dediğiniz gibi ama mama da bir miktar etkiliyor olabilir. Evde üç kedi olması ayrı bir konu birine iyi gelen mama diğerine iyi gelmeyebilir. Çeşitli şeyler deneyebilirsiniz tabii ki, vitamin, somon yağı, tüy için özel spreyler gibi ama üç kedide birden işe yarayacak ve tüy dökülmesini azaltacak bir şey bulmak bence neredeyse imkansız.

Eğer bütçeniz yetiyorsa benim size tavsiyem bir robot süpürge bir de el süpürgesi alın, mümkünse çamaşır kurutucu kullanın veya çamaşırları balkona asarak kurutun. Tüy dökümünün önüne geçmekten daha kolay olur tüylerden kurtulmak.

Anonymus683514

Bir de aklıma tarama geldi. Uygun bir tarak alıp mümkün olduğunca sık tarayın. Bir süre sonra alışırlar başta direnseler de. Zencefil ben daha eldiveni takarken mırlamaya başlıyor. Önceden yattığı koltuklarda falan çok tüy toplardım şimdi düzenli tarayınca hiç görmüyorum

Betuoztrk

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için vitamin eksikliği olabilir diye düşündüm ve malt bu zamana kadar kullanmadığım için denemeye karar verdim Evet taramanin da cok etkisi olduğunu okumuştum Ben başka sehirde okuduğum için sürekli yanlarında olamıyorum bu nedenle de her yolu arastirmaya çalışıyorum Multivitamin malti olarak da bilmiyorum fikriniz varsa önerebileceğiniz marka var mi acaba

Warriorsans

Benimde şu ara kedilere alerjim iyice arttı önemli olan tüylerini güzelce taramak furminatör çok işe yarıyor. Benim bir kedim çok tüy döküyor diğeri maşallah hiç dökmüyor aynı şeyleri yiyorlar. Vitamin falan bence çok etkili olmuyor ama desteklemek için deri tüy sağlığı vitaminlerinden belki kullanılabilir. Deneyip memnun kaldığım olmadığı için bir öneride bulunamayacağım.

Aysegzm

Merhaba gimgat Multi vitamin ve malt vermenizi öneririm. Vitamini haftada iki kez veriyorum malti günlük yada iki güne bir veriyorum mutlaka. Ayrıca günlük taramak lazım. İlk başlarda taranmaktan hislanmiyorlar ama şimdi tarağı gösterince kucağıma geliyor direk taranmak için kızım.
Mama kalitesi de önemli. Stres olmamaları lazım stresliyken tüy dökülmesi artıyor. Tüy toplama aparatları bulundurun elbise ve eşyalardan toplama aparatları çok işe yarıyor. 😊