Altın Macun Hakkında ?

muffinthecat

Altın Macun hakkında bir soru sormuştum maalesef silinmişş.. Ben de tekrar bir yazı yazma kararı aldım:):):))
Altın Macun denilen tarifin içerisinde zerdeçal, karabiber ve hindistan cevizi yağı/ zeytinyağı bulunmaktadır. Sabah bir veterinere sordum ve zerdeçalın pisicikler için birr sürü faydası olduğundan bahsetti. Hatta arada yaş mamaya bir tutam ekleyebilirmişiz. Ayrıca eğer kedi ameliyat olacaksa veya başka ilaçlar kullanıyorsa kesinlikle kullanılmamasını önerdi. Çünkü zerdeçal kan sulandırıcı işlevi görüyormuş ve ameliyat vs durumlarında tehlike yaratabilirmiş. Macun başta mantar, gingivit, bağırsak iltihabı ve diğer iltihaplanmalar olmak üzere pek çok şeye iyi geliyormuş. Çay kaşığının ucuyla haftada 1 2 kez verilebilirmiş. Tarife koyulan karabiber miktarına çok ama çok dikkat edilmeliymiş, kaş yapayım derken göz çıkarılabilirmiş:))) Öğrendiklerim bu kadar, denenebilir diye düşünmekteyimm

2 CEVAP

Selenay1

Kedi bakisi postunda da organik olmalı, katkı vs olmamalı diyordu yoksa yarardan çok zararı olurmuş

Gunesyildirimm

Kedilere kullanılan hindistan cevizi yağı soğuk sıkım olmalıymış bir de. Sebebini bilmiyorum ama birden çok yerde duydum bunu