N&D Yaş Mama İçinden Kemik Parçası Çıktı

Findik2021

Merhaba, size bişey danışmak istiyorum. Kedime dönüşümlü olarak N&D yaş mama veriyorum. İkidir yaşadığımdan bahsetmek istiyorum. 10 gün önce balıklı mamadan kılçık çıktı bugün de kuzulu mama verdim kemik parçası çıktı ki öyle çok da küçük bir parça değildi. Allahtan kedim o parçayı yememiş. Gene de içimden korkuyorum bir parçasını yutmuştur diye. Umarım öyle bişey olmamıştır. Bu kadar bilinen bir markada böyle bir problem nasıl yaşadım anlamıyorum ki bir de hep bilindik yerlerden aldım. Daha önce böyle bişeyle karşılaşan var mı?

7 CEVAP

Pollythelilly

Nd mamanın balıklısında kılçık var evet zarar vermeyecek kadar küçük oluyor genelde ama her ihtimale karşı ayıklıyorum.Diğer çeşitlerinde karşılaşmadım.O yüzden yaş mamaları vermeden tabakta çatalla ezip kontrol etmekte fayda var.

cat_expert

nd balıklı yaş mamalarda kılçık çıkıyor farmina ile iletişime geçtiğimde bunun normal olduğunu kediye zarar vermeyecek boyutlarda ufak kılçıklar olduğunu söylemişlerdi, mama kabına koyarken mutlaka inceleyerek koyuyorum.

Findik2021

Hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Açıkçası ben de mamayı tabağa dağıtarak koyuyorum, yavaş yesin diye gene öyle koydum ama aklım almadı nasıl anlayamadım. Mama kabını alırken önünde buldum önüne atmış tabağın küçük bit çakıl taşı büyüklüğündeydi. Umarım bir parçasını falan yutmamıştır yanlışlıkla şimdi içim pır pır korkudan. 😔

Warriorsans

Balıklıda bende kılçıkla karşılaşıyorum ama çok yumuşak oluyorlar kediye zarar vereceğini hiç düşünmüyorum. Kemik olayıyla hiç karşılaşmadım ama olabilecek bir şey her mamadan çıkabiliyor dikkatli olmak gerekiyor genelde bşr sorun yaratmasa da

teddybal

Bende de nd ocean serisinde tüm konserve çapını kaplayacak kadar büyük bir kılçık çıkmıştı ama büyük olduğu için daha kolay fark edip attım, balıklı mamaları çatalla ezdirip kontrol etmek lazım ama genelde çıkanlar da elle ezdirince dağılacak kadar yumuşak oluyorlar o yüzden bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Gimlihanim

Kemik parçasını bilmiyorum. Ama balıklı mamalarında ben de kılçığa denk gelmiştim. Zaten çok inceleme fırsatım da olmadı nd yaş mamalar. Bizimki hiç yemiyor da 🤷🏻‍♀️

Lils

Yaş mamalarin çoğunda denk geliyor kemik küçük ya da büyük. Sokaktaki kediler ağzıyla kemik kırıp yiyebiliyor. Ağzını kesecek kadar büyük bir parça değilse sıkıntı olmaz. Vermeden önce kontrol etmek en iyisi