Iran Kedileri İcin En İyi Mama Onerisi 4 Aylik

aalokum

Royal canin kitten persian kulaniyoruz suanda tuy dokulme problemi olmuyor masallah diyelim memnunum aslinda ama emin olamadim yorumlardan dolayi daha iyisi varsa onerirmisiniz lutfen .
Kum olarak da bentonit kum every clean multiple kulaniyorum siz ne onerirsiniz yardimci olrsaniz seviniriz

15 CEVAP

zeynepgurgen

Royal Canin kedinize kilo aldırır ancak besleyici değerleri yüksek, kaliteli bir mama olduğu için değil. Yağ oranı fazla olduğu için. Kumunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz ancak ben mamanızı değiştirmenizi tavsiye debilirim

Royal canın i whiskas in uretildigi şirket üretir .. ne hikmetse de bu firmanın mamaları en sağlıksız mamalardandir ve kediler kolay kolay vazgecemez.. çünkü içeriklerinde fazla yağ ,bağımlılık yapıcı madde ve aroma verici vs vardir. Kedilerin ithiayck olmayan ve sırf mamayı doldurmak için kullanılan tahıllar vardır . Et oranı olması gerekenden azdır . En kaliteli mamalar now fresh ,petcurean go ,nd ,acana ,orijen ,aplalws ve naturea dir .. yaş mama olarak da sapphere ,schesir ,applaws ,instinct ,gimcat ,naturea kullanabilirsiniz

deniz_berkan

royal cannin iyidir , ben iki çeşit vitamin kullanmanızı öneriririm . biri sıvı hergün suyuna damlatıyorsunuz somonludur ( daha cok su içmesinede neden oluyor ) ikinsici bu markanın tableti var hergün 1 tanede tabletini yediriyorum cok seviyor zaten ve inanın tabi kedi cinsiyle ilgili bir durum tüy farkı ama daha üzerimde bir kez tüy göredim ve çok güçlü sık parlak tüyleri var kedimin.

https://www.*********.com/urun/drclauders-fell-plus-kediler-icin-tuy-dokulmelerine-karsi-sivi-vitamin-250-ml_17632.aspx

deniz_berkan

kum olarak bende aynısını kullanıyorum patilere yapışmayanı en iyi kumlardan biri zaten devam edebilirsiniz

Cotontzu_Siri

Kumunuz iyi

N&d tavuklu narli kitten mama olabilir

aksoy65

Royal canin hakkında hiç iyi yorumlar duymadım ben de n&d ye geçtim benim de 4 aylık iran. Değerlerini karşılaştırınca en iyisi n&d bence

aalokum

Bu arada arkadaslar iran kedisi oldugu icin mamalari agiz yapilarina gore ozel oluyor cunku bunu bile yerken gozleri yasariyor N&d markasina gecersek sıkıntı olurmu acaba ?

aalokum

Bu arada bilmeyenlere duyurayim arkadaslar 24 kasimda yabanci ulkerin kara cuma diye ozel gunune ozel yilda 1 defa duzenlenen indirim gunu var ozellikle ***********.com da ihtiyaclsrinizi alabilirsiniz kedi kumu ve mamalari cok dusuyormus

dollfacepersian

aalokum
Konuya cevap yazacaktım ki siz iyi bir mama tercihi yapmışsınız. Şimdi ki sorunuza cevap vermek istiyorum.2,5 yaşındaki İran kedim için çok kısa bir dönem hariç hiç ırk maması kullanmadım. Çünkü aslında şekil dışında bir özellikleri yok. Özelikle de RC persian, kötü bir içeriğe sahip. Onun yerine doğal,az tahıllı, kaliteli et içeren mamalar tercih ediyorum ben. Oğlumda şuan N&D kullanıyorum,yeme sıkıntısı veya herhangi bir sıkıntı yok ama sokak hayvanları için Petcurean markasını satan firmadan tester istemiştim. Petcurean now fresh mamanin testerini yollamışlar. Oğlum direk yemek istedi ve inanılmaz sevdi.N&D 'ye göre taneleri çok daha küçük ve ona göre daha rahat yediğini gözlemledim.Yani bence N&D'yi sevmezse Petcurean now fresh kitten deneyebilirsiniz. İçerik ve kalite bakımından ise N&D 'den bir tık daha iyi bence

aalokum

Cok tesekkur ederim onerileriniz icin deniz berkan tam olarak iki vitaminin adini yazabilirmisiniz rica etsem . Yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim

aalokum

Tesekkur ederiim arkadaslar..

Keskin2335

Royal canin persian marka mama en kaliteli mamalardan birisidir, olumsuz yorumlarw aldırmayın ben uzun süredir kullanıyorum memnun kaldım, millet kafasına göre royali kötülemis sanki teste gönderdiler mamayı Royalin içeriği çok zengin ve omefa 3 omega 6 taurin takviyeleri var profesyonell büyük ișler yapan bir sirketi durduk yere bos laflarınızla kötülemeyin.

rc kötü bir mama onun yerine daha iyi bir mama kullanabilirsiniz brit care gibi

Anonymus179224

N&D deneyebilirsiniz, taneleri normalde royal canine göre daha küçük (persian modeli hakkında bir bilgim yok) Acana önerebilirim, yavrular için özel mama çıkarmışlar sanırsam daha küçük boyutlu yavrular için. Royal canini öneremeyeceğim maalesef, tabi yine sizin tercihiniz. Kum olarak pelet kullanıyorum, markası Bigcat.
not: Benim kedimde iran kedisi, bizimki yukarıdaki mamaları yerken zorlanmadı, pelettede tüye yapışma problemleri yaşamadık.