Kedim Mamasını Yemiyor

sudedagidir

3 yaşında normalde iştahı gayet iyi. Mama değişimi falan da yapmadım. Her zaman yediği mama. Öğünlü besliyorum normalde kendi gelir mama ister. 2 gündür hiç yemedi. Yaş mama verdim doysun diye. Kuru mamasını koklayıp gidiyor. Aç olduğu belli. Veterinere götürmeden önce gözlemlemek istedim. Dişlerinde mi sıkıntı var acaba :( baktım ama anlayamadım. Ne olabilir sizce

10 CEVAP

Bbgm

Yemek isteyipte yani aç olupta yememek her canlı türü için ciddi sıkıntıların işareti olabilir. Acilen veterinere götürün gözlem vakit kaybı olabilir

Palyaco

Tüy yumağı birikmiş olabilir veya başka sıkıntı bir goturun muayene yapsınlar

yasminackz

iştahsızlık haricinde belirti yoksa eğer hemen kötüye yormayın bence.. bizim kız bir zaman sonra mamasından sıkılıp yemek istemiyor mama değişimi yapıyoruz bizde

theyusra

kedinizde iştahsızlık yok ki? iştahsız olan kedi mamaya hiç gitmez bile, yaklaşmaz. kediniz yazın gelmesiyle beraber mamasından sıkılmış büyük ihtimal mamasını değiştirin. tüy birikme durumu da olabilir, bunun için en etkilisi bolovia malt diye biliyorum.

Pollythelilly

İştahsızlık genelde hastalık belirtisi olarak çıkıyor.Dişlerinden şüpheleniyorsanız ağız kokusu ağız içinde bir yarası var mı?Bunları kontrol edin.Dışkı idrar durumu nasıl bunları gözlemleyin vete gidince de size bu soruları soracaktır.

gece18

Hangi mamaları kullanıyorsunuz?
İştahsızlık haricinde başka belirtiler var mı?

sudedagidir

yasminackz Hiç böyle bi durum yaşamadığım için korktum açıkçası. Uzun süredir Proplan kullanıyoruz. Son 3 aydır bozitayla karışık veriyorum aslında. Mamayı seviyor. Bi anda oldu yememe olayı

sudedagidir

theyusra : yakın zamanda bozita mamaya geçtik. Proplanla karışık veriyorum. Mamayı gayet seviyor normalde. Bi anda oldu yememe durumu. O yüzden anlayamadım

sudedagidir

Pollythelilly Evet bende o yüzden korktum. Diş kontrolü yapıldı normal olduğunu söyledi veteriner. Ağız kokusu yok. Dışkısı normal. Tahlil istedi ama acele etmek istemedim. Biraz daha bekleyeceğiz

sudedagidir

gece18 Proplandan bozita tahılsız mamaya geçme sürecindeyiz. Karışık veriyorum. Ateşi var gibi ara ara. Kulakları sıcak oluyor