Hindistan Cevizi Yağı Ve Minik Patiler

Mirabonibon

Kedimin patileri çok kuru hindistan cevizi yağı sürsem iyi gelir mi sizce? İnternette araştırdığımda fazlaya kaçmadan yediredebilirsiniz diş sağlığında vs. iyi geliyormuş yazıyor. Kullanan var mı?

9 CEVAP

simbakedi

ben dis etlerine surmeye calisiyordum ama kokusuna falan katlanamadi kedim. patiler icin zeytinyagi suruyorlardi diye hatirliyorum bir de vazelin ama vazelinden emin degilim. zararlidir ya da degildir bilmiyorum tam

simbakedi

bir de kullandiginiz kum da cok etkili oluyor. ben bundan once feles, lindo cat, alice gibi markalar kullandigimda kedimin patileri daha kuruydu, su an sandy kullaniyoruz patilerinde boyle sorun yok

Mirabonibon

@simbakedi Tamamdır zaten ben de kumunu değiştirecektim sandy almayı düşünüyorum şimdi teşekkürler tekrar

Pollythelilly

Vazelin kullanımımdan emin değilim yalarlar çünkü.Bizim gibi sürüp cildin emmesini beklemezler sonuçta:)Hcevizi yağı ve zeytinyapı öneririm yalasa da problem olmaz ve çok güzel yumuşator patişlerini.

Superisi814

Merhaba,
Hindistancevizi yağının kokusundan hiç hoslanmiyorlar. Ağız ve diş sağlığında etkili.Ben patisine sürsem partisini üzerime sürüyor .Ama ben sürüyorum.Her şurup da tatlı değil ama faydalı.Disleri için de kavga dövüş kullanıyoruz .
Zaten hekimin diş çekimi ardından verdiği ilaç içersinde de var ve kokusunu hissedebiliyoruz.Sagligina zararlı değil.

Gimlihanim

Zeytinyağı kullanılıyor patilerde diye duymuştum ben de. Kumunuz da çok etkili. Bazı kumlar kuruluğa sebep olabiliyor. Daha önce sanicat kullanırken benim kızımın da kuru olurdu. Şimdi natural bastet e geçtik. Pek bir kuruma yok.

Mirabonibon

Vazelin kullanılmamalı diye düşünüyorum çünkü yalayacaklar. Benim kedim hindistan cevizi yağının kokusunu alır almaz kendini yalıyor dokunduğum yerleri yalıyor seviyor mu yoksa sevmiyor mu anlamadım yani elime hindistan cevizi sürüyorum kokusunu alıp hemen yalıyor sevdiğini düşündüm ben de bu yüzden kullanmayı düşünüyorum bakalım ve teşekkürler

Mirabonibon

@Pollythelilly teşekkkkür ederiz

Mirabonibon

Tamamdır teşekkür ederiz