Evin Böcek İlacıyla İlaçlanması Sorunu

dogu_bati

Merhaba, evimden şu son 2 haftadır çeşitli böcekler çıkmaya başladı, çiyan ve hamam böceği gibi. Evi ilaçlatmaya karar verdim fakat böcek ilaçları kedilere zarar verir mi acaba?

2 CEVAP

AhsenAise

Biz kendimiz ilacladik ,kullanacağımız ilacın insanlara ve evdeki dostlarımıza zarar vermeyecek bir ilaç olmasına dikkat ettik ,tedbir amaçlı canlarimizi bir kaç saat balkonda ( taşıma çantalarinda , akvaryum da ,kafeslerinde ) tuttuk ev iyice havalaninca içeri aldık ,dolap arkası/ altı vs gibi temas edemeyecekleri bölgelere uyguladik sorun olmadı ,firma ile konuşup kullanacakları ilaç hakkında bilgi alınız gerekli hallerde bir kaç günlüğüne bir akrabaniza bırakın canları

Pollythelilly

Böcek ilacı olan bölgelerde gezinip patisini yalarsa zehirlenir dikkat etmeniz gerek.