Kedim Çok Nankör

Hergün mamasını kontrol ediyorum suyunu tazeliyorum tuvaletini temizliyorum kendini hiç sevdirmiyor ısırıyor tıslıyor gerçekten çok nankör şimdi diceksiniz kedinin yapısı öyle diye ama ben bunları yapıyorum o bana saldırıyor bıktım valla

10 CEVAP

BiciriginAnnesi

Acaba hiç düşündünüz mü ben nerede yanlış yapıyorum diye
Mamasını vererek suyunu tazeleyerek tuvaletini temizleyerek iş yapmış olmuyorsunuz ki

Kediniz ile oyun oynuyor musunuz ?

Saklambaç gibi top oynamak gibi kağıt veya ip oynamak gibi kartona delik açıp pati yakalama gibi

Sevgi sözcükleri ile başını okşuyor musunuz?

Kedinizi tarayıp bakımını yapıyor musunuz?

Eliniz ile mama veriyor musunuz ? ödül maması gibi

Ha bu ara da kediler nankör değildir bu klişe bir laf kulaktan duyma birileri bu lafı çıkartmış bu lafı kim uydurduysa bulmayı çok isterim

Yani sizin anlayacağınız o kadar çok ilgi şefkate ihtiyaçları var ki say say bitmez severken gırıl gırıl yaparlar işte o ses dünyanın en güzel sesidir

Warriorsans

Sorunlu kedi yoktur sorunu anlayamamış sahip vardır. Jackson galaxy YouTube kanalındaki videolara bakın derim yardımcı olabilecek bir sürü video var.

Deniz1741

Son açtığınız sorulara baktım da, acaba kediyi sevmenin dışında onun sorumluluğunu gerçekten alabiliyor musunuz? Sorularınız kediler pis olabilir mi, nankör mü gibi gibi tuhaf ithamlar. Sahiplendiyseniz onu her türlü kabul edeceksiniz. Oyuncak değil bu her dakika kendini sevdirecek. O istediği zaman kendini sevdirir. Yapısı farklı, huyu farklı.

Selenay1

Çok yanlış bir kafa yapısında olduğunuzu düşünüyorum yok pis mi acaba yok nankör mü ileride bir çocuğunuz olduğunda ona bu şekilde nasıl düşünmeyeceksiniz, davranmayacaksanız kedinize de yapmamanız lazım 9 ay karnınızda taşımıyor olabilirsiniz ama o da bir can. Biz burada bu hayvanları kurtarıyoruz karşılığında hiçbir şey beklemiyoruz. Böyle de olması lazım bunun

Pollythelilly

Her kedinin karakteri farklı.Bazıları temas bağımlısı olur bazısı dokundurtmaz.Kedidir neticede.Mantık aramayın.Mesela onun bütün ihtiyaçlarıyla ben ilgilenirim ama gider ablama göbek açar ben göbeğine ellemeye çalışırsam kıyameti koparır.Size alışması için elinizden kuru mamayaş mama ödül maması yedirebilirsini bir nebze de olsa temasa alışır.

Palyaco

Evin içine oyun alanları ve daha fazla vakit geçirin her kedi farklıdır

Superisi814

Kedim de benim çok nankör olduğumu düşünüyor.O kadar çok defa beni ısırdı, kovaladı, arada başını koydu omzuna ama ne yapsa diğer kedileri de seviyorum.Fakat beni şikayet edebilicegi bir mercii yok...

panopticon

Merhaba,

Kedileri insan gibi düşünmemek lazım bu bir çok evcil hayvan sahibinin yaptığı bir hata. Onların kendilerine göre istekleri, iç güdüleri ihtiyaçları var. Bir kediye ne kadar kızarsanız kızın canı istiyorsa yaramazlık yapmaya devam eder örnek olarak, üstelik bunun yasak olmasını bilmesine rağmen. Doğada sürü halinde yaşayan canlılar olmadıkları için bir lidere itaat etmezler kendi başlarına buyruklardır, yalnız avlanırlar fakat sosyal yetenekleri de vardır diğer kedilerle iletişim kurarlar zaman zaman. Bana göre bu özelliklerinden dolayı çok asil canlılar asla birisine minnet duymazlar çünkü kendilerine yetebiliyorlar. Bu kedinizin sizi sevmediği anlamına gelmez fakat sevgi kavramı onlar için ne kadar var o da tartışılır. Kediler için alışkanlıkları ve bölgeleri çok önemlidir. Evin her köşesini koklarlar ve iz bırakırlar eşyaların yerlerinin değiştirilmesinden bile hoşlanmazlar. Evde birlikte yaşadığı insanları dost olarak görür ve onları daha çok kokusundan tanır. Yani anlayacağınız köpekler gibi itaatkar canlılar değiller çünkü sürü halinde yaşamıyorlar yanındaki insanları lider olarak değil dost olarak görüyorlar. Nasıl gidip arkadaşınızın istemediği bir hareketi yapamıyorsanız kedinizin de istemediği bir hareketi yapamazsınız. Dostlar arasında yapılan iyiliğin lafı olmaz yani ona mama veriyorsunuz diye size köle olmayacaktır. Eğer sizi düşman olarak görseydi sizden kaçardı veya saldırırdı evde tutmakta bile zorlanırdınız. Size tavsiyem öncelikle onun bir kedi olduğunu düşünün ve doğasını anlamaya çalışın. Sınırlarına saygılı olun, zorla sevmeyin, onun avcı içgüdüsünü tatmin edecek oyunlar oynatın, olumlu davranışlarında ödüllendirin vs.

Miaow

Kedinizi gerçekten isteyerek mi sahiplendiniz? Sorulara baktığımızda pis mi, nankör gibi konu başlıkları var. Sahiplenmeden önce yapsaydınız keşke araştırmanızı.
Kediler nankör değildir ısırma, tırmalama eylemi ya yapısından kaynaklıdır ya da tehlike gördüğü, rahat hissetmediği ortam, kişi ile bağ kuramamasından kaynaklıdır.
İnsan gibi davranışlar beklemek yanlış, suyumu mamamı veriyor minnet ediyim diye bi davranışı bekleyemeyiz ki sahiplendiysek bu bir zorunluluktur.

ka06

Ani hareketlrr yaomayin ilgisiz kalin aynk odada vakit gecirin . Kedi otu alin enerjisini atar. Eve baska kedi girdiyse oralari mutlaka silin temizleyin agresiflesir. Ellerinizi mitlaka yikayin basla kedi sevdiyseniz... sakin bir ortam yaratin. Elinizi isirdiginda avcinuzi gosteterek hayir deyip ilgilenmeyin yada odadan cikin. Komuttan anlar bi sure sonra boyle yapinca