Pire Sorunuuu

kedim sık pireleniyor 10 gunde mesela dis parazitini yaptiriyorum bi bakmisin tekrar pirelenmis camin onune sokak kedileri geliyor arada oradan bir akus soz konusu sanirim :(( bit şampuani ya da baska bir cozum oneriniz var mi onu yikamali miyim? kafam karisti

5 CEVAP

caitlyn

normal bit şampuanı mı 🙀 bence kediler için olmayan şeyleri denemeyin öyle, onun dışında piresinden kurtulsanız bile dediğiniz gibi olduğu için arkası kesilmez gibi duruyor. camdaki kedilerin ayağını ordan kesmeniz lazım. evde falan da varsa geçer her türlü. evi ilaçlamak, kapı camvs önünü silip, evdeki her şeyi bi temizlemenizi öneririm. iyi pire tasmalarından öneriyorum, 6 ay gidiyor, öyle bir şey takıp pire tarağıyla falan da düzenli tarayabilirsiniz. bizim evdeki kediler pirelenince bi kere veterinerde ilaç yapıldı sonra kapı önündeki kedileri uzaklaştırdık, diğer dediklerimi yaptık (tasma hariç) ve sirke ile tüylerini sildim bi süre ama bu ne kadar doğru bilmiyorum, bol su ile karıştırıp yapmıştım bi de yalamamaları lazım. o zaman öyle önermişlerdi :( sonra kurtulduk ama tamamen

Busraskanli

Merhaba:) ben de zemin katta oturuyorum ve bizim camlara da kediler geliyor, kedilerim sık sık pireleniyor. Ben de bu sebepten olduğunu düşünüyorum. Stronghold pire damlası benimkilere kesin çözüm oldu. Başka hiç bir damla işe yaramıyor, 15 gün gibi bir sürede tekrarlıyordu. Stronghold şuan zor bulunuyor ama bulabilirseniz çok rahat edersiniz. Pire tasması düşünürseniz de en etkilisi seresto tasma diye biliyorum

Palyaco

Tek çaresi Bayern kedi tasmasi biz bu şekilde yendik

merhaba yorumlariniz icin tesekkur ediyorum disaridaki kedilerin ayagini kesmeye calisiyorum bugun sirke olayini denedim suyla karistirip bulundugu yerleree uzerine sıktım evi de sirkeyle sildim ve dis parazit damlasi uyguladim .. arastirmalarim sonucu sirkenin etkili oldugu ve dogal oldugu icin suyla karistirdigim muddetce zarari olmayacagi kanisina vardim simdilik sanki gelisme var devam ederse tasma bakacagim bayer tasma tesekkurlerrr.

buusracikk

Bizim evimiz de giriş katta olduğu için kapıdan kediler hiç eksik olmuyor evde 2 dışarda 12 kedi bakıyorum :) hicbir yerden almasa bile biz de getirebiliyoruz pireyi ister istemez. Marka olarak bilmiyorum ama en kaliteli damla hangisiyse onu yaptırıyorum süresi geçene kadar ara sıra pire görüyorum üstlerinde ama kendi kendine kayboluyor sanırım damla kana karıştığı için pire ısırdığında ölüyor