Cam Ve Balkon Kapılarınızda Güvenlik Önleminiz ?

pablopicasso

Anket

Menteşeli kedi sinekliği
(3 oy)
Puntalı ( kafes ) tel sinekliği
(9 oy)
Normal sineklik ( asla işe yaramıyor)
(1 oy)
Balık ağı vb
(1 oy)
Toplam (14 oy)

Tüm balkonlarım cam balkon minicik aralamak ile bugüne kadar korumamız yeterli idi. Ancak akıllı bıdık aralardan patisini sokup, itmeye başladı.😔

En güvenlisi puntalı telden sineklik gibi yatıyor aklıma.

Siz ne gibi önlemler aldınız? Nasıl mal ettiniz? Hadi paylaşın, lütfen?

8 CEVAP

ZemGi

Balık ağı serpme kullanıyoruz, kendim gerdim balkona, çok memnunuz tam 1 sene oldu😊 diğer yapılan filelere göre cok cok daha uygun 7 metre balkonuma 100 TL malıyetle yaptım😊

BiciriginAnnesi

Cam balkon için de sineklik var 9 tane cam balkon camı var bende düşünüyorum yaptırmayı

Balkon camlarını açık bırakamıyorum bizim kız da patisi ile açmaya çalışıyor hava da kuş falan görürse tabi

Evin tüm camları menteşeli sineklik ile kapalı sadece mutfak camına çıkarlar
Açılması çok zor yani ben bile açmakta zorlanıyorum Allah korusun olur ya diye menteşeye kalın ip bağlayıp mutfak dolabının kulpuna gerdirerek sıkıca bağladım en azından daha rahat ettim korkum kalmadı

Dediğim gibi cam balkonlar için sineklikler var gayet kullanışlı bende yaptıracağım balkon kapısı açık ama camı açamıyoruz

Puntali telden sinekliği bilmiyorum ise yarıyor mu yaramiyor mu bizim camlara taktıklarımizla arasında ki fark nedir yoksa aynı mı bilmiyorum

pablopicasso

#ZemGi

Nasıl gerdiniz biraz açar mısınız? 5. Kattayım üst çatı ve cam balkonlara nasıl uygulanabilir?

ZemGi

Duvara belirli aralıklarla çivi çaktım, serpme agını gere gere civilerden geçirip birer tur döndürüp iyice gererek ilerledim😊

pablopicasso

Upp

pablopicasso

#BiciriginAnnesi

Vasistas pencere ve balkon kapıları için en sağlam ve ömürlük, punta tel..

Balkon filesinde çok gidip, geliyorum.

Warriorsans

Normal sinekliğe ekstra kümes tellerinden takıp çocuk klidi deniyor sanırım onunla da açılmasını engellemek en güzeli. Biz 2 ay içinde taşınacağımız için sıfırdan yaptırmak yerine elimizdeki sineklikleri ters yöne açılır şekilde yaptık ama kediler üstüne atlasa vs tel yırtılsa güvenilir değil o yüzden sürekli açık bırakmıyoruz ben odadayken camı açıyorum çıkarken kapatıyorum.

Kuzucansu44

Pencerelerde sineklik var ben hiç sorun yaşamadım.Balkonda da sineklik var ama son zamanlarda aradan sıvışıp balkondan atlamaya başlayınca oraya da file yaptık. Ben ölçülerini alıp T r e n d y o l dan sipariş verdim fileyi,kanca çakıp fileyi kancalardan geçirdik ve çoğu yerine kelepçe taktık çok iyi olduu