Cins Hayvan Almayı Düşünenler Lütfen 2 Kere Düşünsün

sahraxfittiko

https://www.suzionline.com/kedi/cins-kedi-mi-sokak-kedisi-mi/ linkteki yazılı okuyun okurken gözlerim doluyor lütfen okuyun

7 CEVAP

Selenay1

Herkes kusura bakabilir kedisini çiftleştiren kişinin de bundan bir farkı yoktur. İkisinde de hayvanlar bu insan müsveddelerinin bencil istekleri yüzünden kullanılıyor. Para için yapınca daha kötü gibi geliyor ama yavru kedi sevmek için yapmak da aynı pislik. Biri satın almak yerine, satın almış ve kedisini doğurtmuş birinden yavruyu alıyor para ödemediği için adı sahiplenme oluyor böyle vicdanlarını rahatlatıyorlar. Sonra çok ironik bir şekilde kendileri gibi enayiler para basıp alsın diye üretilmiş canlının doğasını korumaya çalışıyorlar ve çiftleştiriyorlar. Doğan 4 5 yavruyu sağa sola dağıttın ondan sonrası seni ilgilendirmiyor tabi. Ee o yavrulara ne mi oluyor? Eninde sonunda bu şekilde kafeslere ya da evinde durmadan üretip satan insanların eline düşüyorlar. Ama tabi ki de bunu düşünmek kedinin doğasını bozmamayı düşünmekten daha zor ve sonunda bir çıkar elde edilmediği için insanların işine gelmiyor bunu düşünmek

Warriorsans

Aşırı saçma zaten sokakta milyonlarcası varken neden parayla almayı düşünür bir insan hiç anlamadım anlamayacağım. Hepsi çok güzel ve çok masum. Sokaktaki bir cana yardım etmenin verdiği his pahabiçilemez.

Gimlihanim

Zaman zaman burada da cins kedi çiftleştirme soruları oluyor. Güncel kalsın da okusunlar. Bir kişi bile okuyup vazgeçse bu rezillikten kardır. Paylaşım için teşekkürler 🙏🏻

Fistikliokum

aslında her cins kedi sahibi ayni degil, evet kendi egosu icin, farkli bir kedisi olmasi icin, ciflestirmek icin, ...... gibi farkli sebeplerle cins kedi alanlar için sizlerle ayni fikirdeyim, benim kedim de cins kedi ve satin aldim, ama biz almasaydik onu ciflestirmek icin bir sahis satin alacakti, kedimin rengi ve sifir kulak olmasi ciflestirip kedi satanlar icin cok cazip bir türdu, o sahis almasin diye daha fazla para vererek "evet para verdim" kedimi aldim, cunku o alsaydi ciflestirecekti, ve ben bunu ogrendigim halde kediyi onun almasina razi olamazdim. ve 8. ayinda da hemen kisirlastirdim, bu arada kedimde eklem rahatsizligi var kuyrugu kisacik, bunlari ongorerek aldim. gerekli tedavilerini aksatmadan yaptiriyorum,o bizim evin bir ferdi cunku. o yuzden gordugunuz her cins kedi sahibini ayni kefeye koymayalim, ben yavrumu surekli dogum yapmaktan kurtardim, hatta vet.imiz ilk gordugunde o da bizim bu türü ciflestirecegimizi sandi ve bizi sert bir dille uyardi, biz ilk basta ne oldugunu anlamadık, niye boyle soyleniyor diye, sonradan kedinin cinsi geregi fazla talep oldugunu soyleyince, biz de zaten o yüzden aldik ciflestirilmesine engel olmak icin diyince karsilikli güven oluştu😊

sahraxfittiko

fistikliokum bilnçli kedi sahibii😊

O kadar kızıyorum ki cins kedi diye tutturanlara. Yok gözü mavi olsun yok tüyü beyaz olsun.
Bir arkadaşın kuzeni cins kedi üretiyordu resmen üretim 60 bin kredi çekmiş kediyi doğurtup yavrularını satarak borcunu kapatmaya çalışıyordu. Kediyi ne zaman duysam gebe. En sonunda zavallının psikolojisi bozulmuş yemeden içmeden kesilmiş kendini aç bırakıp hasta olmuş. Kısacası kendini öldürmüş. Bu insanlık değil hayvan sevgisi değil. Bambaşka birşey. Çirkin kedi ya da insan veya canlı yoktur. Bir canlıya nasıl bakarsanız öyle görürsünüz. Allah ne güzel yaratmış bu etiket sevdası niye? Kötü davranmak sadece vurup öldürmekle olmuyor maalesef. İnşallah böyle insanların zihniyeti değişir. Allah tan vicdan diliyorum onlara.

sahraxfittiko

esra2288icloudcom haklısınız tabii.Ama kafamı kurcalayan şu oldu, sizin kediniz de baktığım kadarıyla cins scottish fold ? Yanlış anlamayın sakın ama kafam karışmadı değil fnfkdndn