Kedi Dışkısında Kan

Deniz1741

Arkadaşlar merhaba, 2 gündür boncuğumun dışkısında az miktarda kan görüyorum. İlk gördüğümde dışkı normal kıvamındaydı. 2. Gün ishaldi. İlk gün görür görmez veterinerimi aradım gözlemlemem gerektiğini söyledi. Bugünde dışkısında kan olursa muayeneye gideceğiz. Yemesi içmesi iştahı her şeyi normal. Mama değişimi en son 2-3 ay önce oldu kısır mamasına geçildi. Dişi. Aşıları parazit uygulamaları tam. Böyle durumlarda ne gibi testler yapılıyor veya muayene ediliyor. başına gelen var mı? Yaşayanların tecrübelerini öğrenmek istiyorum. İnşallah ciddi bir şeyimiz yoktur.

9 CEVAP

edmrcglu

ben 3 yavru iki yetişkin kedide yaşadım bu sorunu hatta yavru kediler mukuslu kan olarak yapıyorlardı dışkı yoktu hemen hekime götürdüm parazit çıktı dışkıda 3 gün hapla parazit tedavisi uygulanmıştı geçmişti umarım sizinki de basit sorundur ama yeme içmesi iyi demişsiniz parazit olabileceğini düşünüyorum

Deniz1741

Veterinere gittim.Bütün testleri (hemogram, parazit, dışkı, virüs) yapıldı herhangi kötü bir sonuç çıkmadı çok şükür. Bir kaç kez evde peynir, et türü şeyler yemişti ondan kaynaklanabilir dedi. Yine bağışıklığımız düşük çıktı lizin paste kullanacağız. Bunlardan kaynaklı küçük yara oluşmuştur ordan kan geliyordur dedi. Onun için antibiyotik serum yaptı, eve de antibiyotik hap verdi. Probiyotik takviyesi verdi. Durum bu arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için.

Selenay1

Benim başıma geldi 2 kere ilkinde enfeksiyon kapmıştı giadra mı ne ama onun belirtileri çok belirgin oluyor sürekli poposunu yalıyor tuvalete gidiyor 2.de de 2 gün mama yoktu o zaman yediği şeylerden dolayı ishal oldu bir süre sonra kan gördüm sindirimden dolayı olduğunu düşündüm mamayı değiştirdim probiyotik verdim 1 ay boyunca sindirimini destekledim düzeldi ama şansıma öyle çıktı yani benim veterinere götürme imkanım yoktu o sıra sizin varsa götürün kan testi yapar enfeksiyon olup olmadığını görmek için eğer normal çıkarsa sindirimden dolayı olabilir

Anonymus985465

Taze dışkı testiyle kesin teşhis konabilir ve doğru tedavi uygulanabilir.
8 kedimle yaşadığım bir kabustu.

Deniz1741

Bugün tekrar yaptı. Şimdi veterinere gidiyorum hepinize teşekkür ederim.

Ben de yaşadım veterinerim ödül mamalarının içeriklerine bakmamı istedi kabuklu deniz hayvanları var mı diye gerçekten vardı o ödül mamasını kestik şu an gayet normal

Gizem8822

Bilgilendirme yaparsanız sevinirim

Deniz1741

Çok teşekkür ederim

aynnrrr

bence yeniden olduysa gastro mama kullanın bende ilk götürdüm peynır yogurttan vs olmustur dedi probiyotik fln aynı sizin ki gibi suan gastro mama hangi markayı kullanacagımı arastırıyorum ben dün sadece dışkı testi yaptım bagırsaklarındaki enfeksiyon mu bakteri mi ondan dolayıymıs