Kedi Kilo Kaybı?!?

RioLeo

Merhaba arkadaşlar 12 aylık erkek bir kedim var. 2/3 ay öncesine kadar 5 kilo iken şu an 4.2 kg a kadar düştü.
Bu süre bandına iştahsız ve daha az yemeye başladı. (Ödül maması ve maltları hâla severek yiyor) Çok hareketli bir kedi değildi, yani davranışlarında değişim olmadı her zaman olduğu gibi davranıyor. Bu durumu gözlemlediğimde veterinere gittim ve mamasından sıkılmış olabileceğini mama değişimi yapmam gerektiğini söyledi. Ben de mama değişimi yaptım ancak yine yeme konusundaki sıkıntısı devam ediyor. Günlük 1 çay bardağı mama veriyorum. Normalde akşamına biterken, 2 aydır 24 saat sonunda anca bitirmiş oluyor. Tekrardan farklı bir veteriner gideceğim burdan da sormak istedim bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

3 CEVAP

Sezgek

Öncelikle kısır mı kısır değilse kızgınlık döneminde de daha az yeme gözlenenebililiyor ve buna bağlı kilo kaybı da olabiliyor ikincisi genel olarak yaz aylarında daha az yemeye meyilli oluyorlar benim kız da mesela daha az yiyip daha çok su içiyor haklı olarak ama kilo vermesi iyi bir şey değil tabiki de fazla hareketli de değil demişsiniz bir kan tahlili yapılıp değerlerine bakıldı mı bence bakımda iyi olur onun dışında aklıma bir şey gelmiyor geçmiş olsun

Warriorsans

Kısır değilse kızgınlıkta böyle olması normal. Ama kısırsa farklı bir sorunu olabilir kan tahlili falan bakıldı mı

Anonymus985465

Hiç vakit kaybetmeden bir hemogram ve idrar tahlili yaptırın.
İdeal olan tam biyokimya yaptırmanız