Kedimin Dişi Kardeşi

deniz_berkan

Merhaba herkese, kedimi sahipleneli 2 ay oldu , dişi bir kardeşi daha var yaza dogru onuda almak istiyorum evime ( eve gelmeden ikiside kısırlaştırılmış olacak )
kardeşini tanıyormu kediler ? sonucta 1 yaşına gelmiş olacak ikisi ve ayrıldıklarında 4 aylıktılar.

15 CEVAP

zeynepgurgen

Maalesef tanımazlar. Keşke ilk aldığınızda ikisini beraber alsaydınız çünkü yaş ne kadar büyürse anlaşmaları o kadar zor oluyor.

zeynepgurgen

Umarım dilediğiniz gibi olur. Diğer kediciği ne kadar erken eve getirirseniz o kadar iyi. Bol şanslar şimdiden. :)

deniz_berkan

teşekkür ederim :)

Biraz zor kabulleniyorlar.umarim basarabilirsiniz.suan eve getirseniz daha iyi sanki ama tamamen sizin karariniz.

deniz_berkan

düşündürecek bu konu beni cunku hiçbirinin psikolojisi bozulsun istemiyorum , kardes olasalar bile tanımayacaklarmıs bu daha üzücü gelir bana

miasugok

İnanır mısınız benim oğlumun da bir kardeşi vardı ve aklım onda kalmıştı :( çok üzülmüştüm birini seçmek çok zor gelmişti. Bi de ben romeoyu alıp çıkarken pıtır pıtır kapıya koşmuştu, muhtemelen meraktan, herkes kapıya yönelince o da geldi ama işte ben çok kötü olmuştum. Uzunca bir süre düşünmüştüm keşke onu da alabilseydim diye. Sonra başkası sahiplendi onu. Alamadım yani. Şimdi alır mısın deseler cesaret edemem. Allah kolaylık versin size gerçi daha baya var sanırım kediciklerin buluşmasına

miasugok

Aklım onda kalmıştı derken yanlış anlaşılmasın, keşke onu alsaydım manasında değil, keşke onu da sahiplenebilseydim ya da inşallah onun da bir an önce bir yuvası olur manasında. Yoksa aklımdan bi gün bile romeoyu başka kediyle değiştirmek geçmedi zaten kim yapabilir ki

KedimVar

Tanımaz. Ben de kedimi en yakın arkadaşımla beraber sahiplendim. Çoğu zaman görüştürüyorduk kedilerimizi. Benimki dişi, onunki erkek. Bebekken çok iyi anlaşıyorlardı ama büyüyünce ve bir de kızgınlığa girince birbirilerini tanımaz oldular. Erkek kardeşi kısır olmasına rağmen kedimle çiftleşmeye bile kalkmıştı. Ki bunu yapan kediler neredeyse her gün birbirilerini gören kediler. S

KedimVar

Yarım kaldı yorumum. Yanlışlıkla gönderdim ve devam ediyorum.
Sizinkiler birbirilerini aylarca görmemiş olacaklar ve ikisi de yetişkin olmuş olacak. Kesinlikle tanımazlar.

deniz_berkan

iki tane birden bakamam sandım hatta fotoda soldaki kardeşi şimdi pişmanlık yaşıyorum malesef :(

zeynepgurgen

Hiç anlaşamazlar diye bir şey yok tabii ki ama evdeki kedinizin ilk başlarda istemeyeceği bir gerçek. Zamanla alışabilirler elbet. Peki alışamazlarsa ne yapmayı düşünürsünüz?

deniz_berkan

bu konularda çok sabırlıyım mücadelemi bırakmam asla ne kediler var yanyana gelmeyi bırakın odadan odaya seslerini duymalarını tahammuleri yokken aynı oda içerisinde yasamaya alışmış hale geldiklerini biliyorum. ki cins olarak sakin bir yapıya sahipler genel olarak bir sıkıntı olacagını sanmam ama eninde sonunda anlasacak hale getiririm sıkıntım olmaz o konuda :)

mypet18

anlaşmaları zor olabilir birbirleriyle kavga edebilirler

miapaw

Tanır

Derdedermanim

Tanımaz cinsiyetleri farklıysa ilerde çifleşebilirler.Ama sonradan alışabilir.