Topaklanan Çam Peleti

Seymmrym

Arkadaşlar merhaba uzun süredir sandy ve olivacat karıştırarak kullanıyorum ilk hafta 0 toz sonraki günlerde kabın dibine toz çöküyor tuhaf bişey oluyor yine betonite kıyasla çok çok iyi ama artık çam peletini de denemek istiyorum öneriniz var mı topaklanan ve gerçekten tozsuz olan bir de tüylere yapışma olmazsa harika olur önerilerinizi bekliyorum yada kullananlar varsa hangi marka artılae eksiler neler şimdiden teşekkür ederim

6 CEVAP

stellabennett

ben kullanmadım ama ben de başlamayı düşünüyorum araştırdığımdaysa BigCat’in adını sıkça duydum isterseniz onu deneyebilirsiniz

Gizem8822

Saphire kullanıyorum tüylerine yapışmıyor işin kötü yanı kakaya topaklanma yapmıyor o yüzden kakasını yaptığı zaman hemen temizliyorum. Çişinde topaklanması iyi. Genel olarak tavsiye ederim

Selenay1

Valla 4 farklı marka kullandım değiştire değiştire hiçbirinde de bu bir öncekinden daha iyi demedim tüm kumlar aynı sadece natural bastet biraz değiştirmiş bence ilk o markadan başlayın ben şu anda kullanıyorum çok memnunum bir sürü Bentonit de kullandım peletin üstüne tanımam sadece şu var benin 2 kedim bi büyük tuvalet kullanıyor o yüzden 2 3 kere temizliyorum ve bazen yeni yapmış oluyorlar tuvaletlerini çok küçük dağılma olabiliyor 2 parça halinde gibi ama yine de temizlemesi kolay Bentonitte de bazen oluyordu bi problem değil benim kullandığım markalar sapphire, natural bastet, dilekita, bigcat en ucuz olandan ya da natural bastetten başlamanızı öneririm

MERQ

Peletlere bulaşmayın. Peletler tozutmuyor lafı tamamen hikayedir, şehir efsanesidir. Kaliteli bir bentonit kumdan kat kat fazla tozutuyor. Eleğiniz de yoksa her yer makro mikro sarı sarı tozlarla dolar. Dışkılar kapanmaz, kurumaz, anlık kontrol yapmazsanız, kedinizde enfeksiyon gelişir. Dışkıları anlık atsanız bile idrarla tozlaşmış pelet tozları da kedinizde enfeksiyona sebep olur. Bu peletlerin ne idüğü belirsiz artıklardan yapıldığını da hatırlatmak isterim. Küf ve kimyasal atık barındırması yüksek olası çünkü peletler kediler için icat olmamışlardır. Yakıttır bunlar arkadaşlar. Üstüne ambalaj geçirip pelet kedi kumu yazınca kedilere özel olmuyor!

aynnrrr

bentonit olarak tozsuz feles ve natueral bastet ve olivia cat zeytin cekirdeğinde yapılmış ve bentonit gibi topaklanan bir kum cok iyi

Seymmrym

Galiba bizim de bu maceramız burda bitti çünkü üstü kapanmıyo kaka hep açıkta kalıyo koku var eğe dağılıyo kedi rahatsız yani betonit olivia karışımı bundan daha konforluydu tozo da azalmıştı