Kedim Bugün 2 Defa Kustu

Novalizm

Merhaba, Kedim bundan yaklaşık 3 hafta önce ilk defa yediği mamasını kustu insan gibi öğürerek kustu ilk başta korktum sonra mamasını çiğnemeden yutmuş ondan kaynaklanmış olabileceğini düşündüm bugün 2 defa sıvı şekilde kustu 5 dakika arayla. Turuncu sıvı renkli kustu. Kusmuğu temizlerken saç kılı vardı içinde. Birde bugün klima önünde uyudu acaba üşüttü mü diye düşündüm. Fakat şimdi kanepelerin üstünde zıplıyor içeride ki sineği kovalıyor. Sizlerinde kediniz de kusma olayları oluyor mu? Tüy döküm ayları. Bu arada kedim kumandan önce ağzını şapırdatarak dudaklarının yanlarını yaladı ne buldu bu yedi acaba diye düşünürken sonra kustu.

6 CEVAP

buusracikk

Benim erkek kedim de ara sıra kusuyor. Mamayı sindiremeyince, yabancı cisim yuttuklarinda, tüy çıkarmak için vs kusuyorlar. Eğer gün içinde 3 kereden fazla kusarsa veterinerinize danışın çoğu hastalık kusmayla belli eder kendini. Dışkısını da takip edin ishali varsa mutlaka veterinere götürün. Geçmiş olsun

Palyaco

Tüy kusar kediler 3 den fazlackusursa sıkıntıdır

Warriorsans

Belki tüy yumağı birikmiştir malt miktarını artırabilirsiniz. Umarım yabancı cisim yutma durumu yoktur. Kabızlığı varsa tüy birikmesi olabilir

Gizem8822

Bu aralar gerçekten fazla tüy döküyorlar. O yüzden düzenli malt kullanımı ve taramak çok önemli. Hem kusma hem iştahsızlık varsa veterinere götürmeniz iyi olacaktır

Anonymus985465

Ateşi olan, halsiz, iştahsız kedi ikiden fazla kusarsa acil veterinere yetiştirilmeli.

Novalizm

Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim. Ateş, halsizlik veya iştahsızlık yok veterineri ile konuştum malt miktarını arttırın dedi günde 3 defa verin 3 gün boyunca tekrar ederse kliniğe getirin dedi. Şuan çok şükür iyi aşırı tüy dökümü var kendini çok fazla temizliyor 2 günde bir tarıyordum günlük taramaya başlayacağım.