Kedimin Zekası

feyzakpnr

Kedimin çok zeki olduğunu düşünüyorum. IQ'sunu nasıl ölçebilirim?

7 CEVAP

Warriorsans

Benimki de zekasıyla beni deli ediyor. Tüm kapıları açmayı zaten öğrenmişti şimdi de sürgülü gardrobumu açıyor (sürgüsü baya zor açılıyor) içinde mamaları var 1,5 metre yükseklikteki rafta oraya zıplıyor kavanozu yere atıyor bu şekilde kapağı açılıyor ve yiyor. 3 kez yaptı bunu nasıl engelleyeceğim bilmiyorum kavanozun kırılmasından da korkuyorum yerini değiştirdim umarım yeni yerini öğrenmez 🥲

Renklipati

Bütün kediler çok zeki hayvanlar zaten, ufacık bir eşya yeri değişse evde ilk kediler fark eder yani minnoşlarımız akıllı ölçmeye gerek yok

Ececimm

kediler çok zeki varlıklar bu bilinen bir şey zaten ölçmeye gerek yok bence sşaşmxkdödldöc

meov

bu arada bizimki de balkon kilidini açmak için iki patisiyle çevirme hareketi yapıyor. gücü yetse açacak :)

feyzakpnr

@Warriorsans benim kedim de aynı sekilde tüm kapıları açıp kapatabiliyor. gecen mamasını bir saat gec vericektim açmış mama kabının olduğu kapağı icinden patisiyle alıp yerken yakaladım ahahahah gercekten cok akıllılar

Pollythelilly

İnternetten yabancı kaynaklardan araştırın bence vardır belki ölçme yöntemi ama garip bi istek kdmdndj

meov

iq'su 5 10 20 diye bir test olduğunu sanmıyorum ama işte 3 aylık bebekle aynı, 3 yaşındaki çocukla aynı gibisinden karşılaştırmalı bir yazı var.
link