Arkadaşlar Acil Bilgilendirmeye İhtiyacım Var

Gulsev

Arkadaşlar petshopun önünden geçerken kafeste minnacık bir yavru kedi gördüm. Baya bir küçüktü ne kadarlık olduğunu bilmiyorum. Bana göre süt emmesi ya da süt tozu ile beslenmesi gereken bir yavru fakat adam kuru mama koymuş bir gazete açmış öyle kafeste duruyordu. İçim elvermedi. Yaşam paketi karşılığı veriyorum dedi aldım hiç aklımda yokken. Kediye çok üzüldüm çünkü. Soğuktan korunması gerekirdi bir battaniye tarzı bişey bile yoktu. Velhasıl kelam yavruyu aldım eve getirdim. Kendisi bana yaş mama refleks ve whiskas 2-12 aylık mama verdi. Bunları yer dedi. Eve gelince farkettim ki kedinin kulağının yanında ve kol altinda bir de göbek kısmında şöyle kabuk bağlamış gibi tüyü dökülmüş gibi bir şey var. Mantar mi arkadaslar.? Eğer öyleyse napmaliyim. Bir de resim ekleyeyim de bir bakın size zahmet kaç aylık bu yavru sizce. Yaralarını çekmedim resmini. Su an uyuyor kıyamadım kaldirmaya

16 CEVAP

aycylmz

2 aya kadar anne sütü ve veya süt tozuyla beslenmesi gerekiyor ama 2 aylıktan küçük gibi bu yavru, fotoğraflardan anladığım kadarıyla. Verdiği mamalar da çok kötü. Daha iyi bir yavru kedi maması almalısınız bence. Kulağındaki yara mantar da olabilir dediğiniz gibi ama mutlaka hem kontrol hem de ilk aşıları için veterinere götürün, neyi varsa öğrenmiş de olursunuz.

Sezgek

Öncelikle ne kadar güzel bir şey yapmışsınız Allah sizden razı olsun bence bir vete götürüp muayene ettirin hem aşılarını yaptırmış olursunuz hem de bir check yok olmuş olur çünkü sanki göbüşü de şiş iç paraziti de olabilir en sağlıklısı veterinerin görmesi geçmiş olsun

Gulsev

Sizler den de inşallah. Aynen hiç ama hiç hayvan sahiplenme fikrim yoktu fakat bana soğuk bir kuş kafesinde tutulup önüne kuru mama konması uygun gelmedi. Bilgileri aldiktan sonra araştırmaya başladım. İlk gün oldugu için sizlere danışmak istedim. Bu kadar minik yavru da mantar nasıl olmuş onu da anlamadım. Keşke anne sütü alabilseydi

Anonymus683514

Çok iyi bir insansiniz, her işiniz rast gitsin. Fotoğraftaki kedi kesinlikle 2 aylık değil. Iyi ihtimal dört beş haftalık. Veteriner hekim gördüğünde yaklaşık yaşını söyler. Her kedi sahiplenildiginde mutlaka kontrol ettirmekte fayda var

Deniz1741

Öncelikle Allah sizden razı olsun. Ne güzel bir şey yapmışsınız. İşiniz rast gitsin inşallah. Arkadaşların dediklerine katılıyorum. Veteriner her şeyi doğru bir şekilde söyler size. Petshopun söylediği mamalar çok kötü. Allah kalbinize göre versin.

Cennet29

Ya bu çokk tatlııı 😍 ömrü uzun olsun. Bebek kedilerin anne sütüne ihtiyacı var ama 1 aylıktan sonra kuru mama yemeye de başlıyorlar. Ama size verdiği mamalar ucuz ve içeriği çöp mamalar yani hiç bi faydası olmaz hatta zararı bile olur o yüzden siz kendiniz mama alıp yedirin bence. Tam gelişim dönemi sütsüzde kalmış ztn iyi bakılması lazım 🐾

Anonymus985465

Gülsev Hanım
Yüreğinize sağlık. Bir yavruya yuva olmuşsunuz. Daha çok küçük olduğundan kaliteli süttozuna ve sizin sevginize ihtiyacı var. Yumuşak bir battaniye yavrunun kendisini iyi hissetmesini sağlar. Veteriner bağışıklık güçlendirici enjekte edecektir.
Petshoplarda hayvan satışı yasak. Mama satmak için suç işliyor Yavruları annelerinden kopararak insanlık suçu da işliyor. Biri o ahlaksızı ihbar etmediği sürece kimbilir daha kaç yavruyu annesinden ayıracak.
O yavruyu almadan önce, dükkan da görünür bir şekilde yavrunun kafes içinde fotoğrafını çektiyseniz ekleyerek CİMER üzerinden lütfen ihbar edin. Fotoğraf yoksa, buraya yazdığınız gibi yazıp ihbarda bulunun.
O masum sessiz savunmasız Canların sesi olmalıyız.
Bir daha görürseniz polisi arayabilirsiniz.
Güzel haberlerinizi bekliyoruz.
İyiki varsınız.
Sevgiyle, sağlıkla kalın.

Warriorsans

Pet shop sokakta bulduğu yavru kediyi satmış resmen saçmalığa bakın. Verdiği mamalar çok kötü. 1,5 aylık kadar duruyor bebiş. Süt tozu iyi olabilir ama kaliteli yaş mama (n&d harika bir yaş mama Vodafone yanımda uygulamasında 7 tl mys15 koduyla 6 konserve alınca) ve kaliteli bir kuru mamayla da beslenebilir. Veteriner görse çok iyi olur muayene eder belki iç dış parazit yapılabilir uygunsa.

Superisi814

Merhaba,
Kediyi veterinere ulaştırın.Ancak hiç bildiğiniz bir hekim yoksa , en güvenilir vet.hekimi araştırın derim.Bundan sonra da aynı hekim ile yol alırsınız.Fotograflara bakınca 2 aydan küçük görünüyor.Kedinizin iyi beslenmesi gerektiği kadar, anneden erken ayrılan evlatlar biraz daha fazla ilgi, sevgi ve bakıma ihtiyaç duyuyorlar.Karin şişliği parazit ten de olabilir En doğru teşhisi hekim koyucaktir .Yavrudan haberler verirsiniz, umarim

Gulsev

Teşekkür ederim aynen ama sahiplenmede ilk günüm olunca sizlere sormak istedim

Gulsev

Şu an uyandı ve Resim ekledim bir bakar mısınız yara ile ilgili

Gulsev

Sizinde inşaallah. Aynen götürmek gerekir fakat ilk gün olunca ve anlık verilen bir kararla sahiplenilimce sizlere danışmak istedim

Gulsev

Sizinde inşallah yarın bir hal çaresine bakacağım inşallah sağolun

Gulsev

Önerilerinizi dikkate Alicam mutlaka. Kendisi bunları yiyor dediği için ve öyle bir tecrübem olmadığı için onun dediklerini aldım. Olsun. Yenisini alırım şu mantar olayını bir atlatsak inşallah

Anonymus985465

Vücudunun çeşitli yerlerinde tüyleri dökülmüş ve yara olmuş bir sokak kedisini veterinere götürdüm. Özel bir lambayla muayene edildi ve pireler ısırdıkça kendisini kaşımasının sonucu olduğu söylendi. Yani mantar değildi.