Tetanoz Ve Kuduz Aşısı Hakkında...

woyenaf

Arkadaşlar sokak kedilerimden bir kızım geçen ay hamile iken fazla sinirli idi ve benim altımda şort varken yolda arkamdan koşup tırmaladı beni ve bende o akşam hemen gidip bir doz tetanoz aşısı ve 3-4 gün ara ile de 4 doz kuduz aşısı oldum... Aradan 1 ay kadar geçti, bugün bir yavru kedinin ağzının kenarında salya vardı onu peçete ile temizlerken kedi elimi biraz çizdi ve ısırmaya çalıştı ama ısıramadı. Şimdi sorum şu, tetanoz aşısı 10 yılda bir onu biliyorum, fakat kuduz aşısı olmama tekrar gerek var mı? Kediler sokak kedisi ve aşısız.

1 CEVAP

Warriorsans

Sanmıyorum kuduz olduğunu beni her gün sokaktaki kediler çiziyor ısırıyor. Özellikle ilaç yutturmaya çalışırken mahvoluyorum. Hiçbir aşım yok allaha emanet yaşıyoruz 😅 şimfiye kadar bir şey olmadı..