Kedim Kapının Üstüne Çıkıp Miyavlıyor

bademish

Kedim son iki üç haftadır sürekli odaların kapısının üstüne çıkıp durmadan miyavlıyor yukarı bakarak. Kedim kısır ve son zamanda sürekli bunu yaparsk miyavlıyor. Gece gündüz kapının üstünde artık. Kızgınlık zamanında bile böyle değildi. Sizce neden olabilir? Camların önünde de miyavlıyor bazen durmadan

7 CEVAP

Firuzecik

Apartmana yeni bi kedi gelmis olabilir mi ve ya kopek?

Warriorsans

Kedinizin yüksekde durabileceği alanları var mı? Yoksa olmalı. Miyavlamasının sebebini bilmiyorum ama kedinize alan yapmak kapı üstlerine çıkmasını engeller bol bol oynatın sıkılıyor da olabilir

Deniz1741

Yukarlarda sinek, böcek görüyor olabilir mi? Ya da hiç dışarı çıkardınız mı alıştı mı? Yani tam bilemiyorum miyavlamasının nedenini ama benim ki de tavanda duvarlarda sinek böcek türü şeyler görünce yapar bazen.

Deniz1741

Ne zaman kısırlaştırdınız bilmiyorum ama, yakın bir zamansa hemen geçmiyormuş hormonlardan dolayı. 1 2 ayı bulabiliyormuş diye biliyorum. Bir de dişiyse popo kaldırma gibi hareketler yapıyor mu genellikle severken. Umarım öyle kalıntı gibi bir durum söz konusu değildir bence gözlemlemeniz lazım. Dışarda başka kokular da almış olabilir.

bademish

Kedi veya köpek geldiğini sanmıyorum apartmana en azından ben görmedim. Günün en az 1.5 2 saati oynuyoruz yoğun koşturmacalı hatta ama yine de yapıyor. Tabiki evde sürekli tırmanacağı yüksek yerler yok ama elimden geldiğince kitaplardan rampalar vs yapıyorum çıksın diye

bademish

Sinek yakalıyor bazen ama kuş sesi gibi miyavlıyor öyle olunca. Anlamadım, acaba kısırlaştırmada parça mı kaldı bilemiyorum huzursuz gibi biraz dış kapının önünde miyavlıyor sürekli daha önce dışarı da çıkmadı hiç

bademish

1.5 ay oldu kısırlaştıralı ama bakalım biraz daha gözlemleyeceğim. Balkonuma file yaptıramadım onu yaptırdıktan sonra balkona da çıkınca biraz rahatlar diye düşünüyorum. Bakalım...