Kedim Depresyonda

yuwin

1 hafta once eve yeni kedi geldi o gunden beri mutsuz hep uyuyor yemek yemiyor ne yapabilirim lutfen soyleyin. yemek nasil yediricem agzindan atiyor su icmiyor siringayla iciriyorum. diger kediyi baska birine verdim bugun. duzelir mi sizce. bide kedimin dudagi kaniyor neden bilen var mi

6 CEVAP

muffinthecat

Kuru mamayı reddediyorsa yaş mama vermeyi deneyebilirsiniz. Bir de eğer veterinere götürüp kontrollerini yaptırmadıysanız yaptırmanızı tavsiye ederim. Ağzındaki yara ve iştahsızlığı bir hastalığın habercisi olabilir. Bence vakit kaybetmeden bir veteriner hekime danışın.

yuwin

internette sevgi gosterin yazmislar ama kedim temas sevmiyor sevilmeui sevmiyor ne yapicam lutfen

Gizem8822

Bol bol oynatın. Kucağa alınmayı sevmiyorsa başını çenesinin altını okşayın. İlginizi hissettirin

Eve ilk k
Gelen kediler henüz ortamı tanımadığı için korkuyorlar ve depresyonda oluyorlar ona yaş mama verin

Onu sevdiğinizi belli edin

aslihan_e

Öncelikle kesinlikle depresyondan kaynaklı olduğundan emin olmanız gerek. Bazı enfeksiyonlar var ki çok hızlı etki edebiliyor kedilere. Diğer kediden enfeksiyon kapma ihtimalini ortadan kaldırmanız gerek muayene ettirip, kan testi yaptırıp. Depresyon olduğu kesinleşirse de zamana bırakmak gerekiyor. Kardeşi ölen kedim 3 ayda daha yeni toparlayıp yemek yemeye başladı ama sizinki daha çabuk atlatır diye düşünüyorum. Bazı kediler için depresyon ilacı da veriyorlar. Dudağının kanaması farklı bir soruna işaret ediyor büyük ihtimalle.