Kedimin Karnı Şiş Ve İshal. Tuvaletini Yaparken Zorlanıyormuş Gibi Poposunda Bir Yara Mı Var

Sibelkayaa

İştahında sorun yok ve enerjik ama karnı çok şiş. Fark ettim mi poposunda yara varmış gibi ve kaka vardı. Karnına masaj yaptıktan sonra ve poposunu sildikten sonra tuvaletini yapabildi.

15 CEVAP

Sezgek

İç parazit olabilir veterinere götürdünüz mü aşıları oldu mu bir vete götürürseniz iyi olur geçmiş olsun

MERQ

Kediye neler veriyorsunuz? Sütlü, unlu (her tür pirinç vs.) veriyorsanız kesin. Kediniz kabız olmuş. Laktozsuz yoğurt, yağlı et suyu verin.

Palyaco

Kullandınız mama şişkinlik yapabilir hassas kediler icin hassas mama kullanın şişkinlik yapmaz kullandınız mama glutenlimi eğer öyleyse yapar siskinlik

Palyaco

Ve glutenli mama kabiz yapar bilginize bu kanıtlanmış tir

Sibelkayaa

Evet 1 hafta kadar öncesinde yaptırdım hala devam etmesi normal midir?

Sibelkayaa

Sadece kuru mama ve haşlanmış tavuk suyuyla beraber

BiciriginAnnesi

Bir an önce veterinere gidin bir hastalığı olduğu kesin karnı çok şişmiş

Sezgek

Anladım çok küçük olduğu için kendi kendine yapamıyor olabilir şişlikte ona bağlı olabilir her gün yaptığından emin olmanız gerekiyor ıslak bir peçete ile yavaşça masaj yapıp dışkılamasına yardımcı olun bakalım nolacak

Sibelkayaa

Yapıyor fakat şişliği inmiyor

Sezgek

O zman vete götürün bence bir muayene etsin o hepimizden daha iyi yönlendirecektir sizi geçmiş olsun

Anonymus985465

Bağırsağında yabancı cisim/tıkanıklık olabilir. Acil röntgen çektirin.
Kendi kedimde ve bir sokak kedisinde yaşadım.

aynnrrr

kanlı dışkı da var mı acaba

aynnrrr

kesin vete götürün bence ilerlerse daha masraf cıkabilir veteriner masrafları cok fazla oluyor iyi bir mama kullanmak veteriner masrafından iyidir
ek olarak gimcat gastro macunu da kullanabilirsiniz

aynnrrr

kesin vete götürün bence ilerlerse daha masraf cıkabilir veteriner masrafları cok fazla oluyor iyi bir mama kullanmak veteriner masrafından iyidir
ek olarak gimcat gastro macunu da kullanabilirsiniz

Bbgm

Yediği şey dokunuyordur diye düşünüyorum. Kedinin durumu tıpkı alerjisi olan insanların alerjileri olan besini yediklerinde yaşadığına benziyor. Böyle durumlarda sindirşm sistemi tahriş olur ce yedikçe belirtiler gitmez. En iyisi önce kontrolden geçin hasta değilse yediği içeriği değiştirin.